este posibil sa te ingrasi de la logest?

25-12-2011
Alinuta75
Nu este medic/terapeut
Alinuta75
Poate cineva sa-m i spuna, daca este posibil sa te ingrasi de la logest? Iau logest de 9 luni, si m-am ingrasat 6 kg, eu fiind f slaba pana anul acesta.
Folosesc logest pentru ca am un chist, am fost la medic, si mi-a recomandat acest produs.Am si hipotiroidie si iau zilnic tyroxin de aproximativ 2 ani.Va rog, sa-mi raspundeti.Multumesc
5 comentarii
0
25-12-2011, ora 00:10
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
In prospectul medicamentului Logest scrie ca poate determina modificari ale greutatii corporale. E bine sa va reevaluati statusul hormonal, sa vedeti daca doza de tyroxin este corespunzatoare. (hipotiroidia incomplet tratata poate duce la crestere in greutate). Legat de folosirea contraceptivului Logest in tratamentul unui chist ovarian, va recomand sa cereti si sfatul altui medic.
0
25-12-2011, ora 00:15
Alinuta75
Nu este medic/terapeut
Alinuta75
Va multumesc frumos!
0
04-01-2012, ora 00:20
Alinuta75
Nu este medic/terapeut
Alinuta75
Buna seara.Am doua intrebari diferite: 1- poate scadea apetitul sexual datorita tratamentului cu logest? sau, datorita hipotiroidiei?

2-cred ca am o alergie la ochi, am fost la medic, si mi s-a spus ca nu am nimic, insa atunci cand folosesc un dermatograf de culoare mov ( indiferent de firma, am cumparat de la mai multe firme de calitate, si am incercat si mai ieftine) mi se inrosesc ochii ingrozitor, iar a doua zi, pur si simplu mi se lipesc.Cred ca sunt alergica la o substanta, insa, credeti ca toate produsele contin aceeasi substanta?Exista un tratament pentru asa ceva??Stie cineva, la ce medic sa ma duc???

Va multumesc!
0
05-01-2012, ora 00:03
Alinuta75
Nu este medic/terapeut
Alinuta75
Buna seara.Am doua intrebari diferite: 1- poate scadea apetitul sexual datorita tratamentului cu logest? sau, datorita hipotiroidiei?

2-cred ca am o alergie la ochi, am fost la medic, si mi s-a spus ca nu am nimic, insa atunci cand folosesc un dermatograf de culoare mov ( indiferent de firma, am cumparat de la mai multe firme de calitate, si am incercat si mai ieftine) mi se inrosesc ochii ingrozitor, iar a doua zi, pur si simplu mi se lipesc.Cred ca sunt alergica la o substanta, insa, credeti ca toate produsele contin aceeasi substanta?Exista un tratament pentru asa ceva??Stie cineva, la ce medic sa ma duc???
0
26-01-2012, ora 00:08
Alinuta75
Nu este medic/terapeut
Alinuta75
Buna seara

am un chist ovarian, si as dori sa stiu, daca incep o cura cu spirulina, imi dauneaza?

in urma cu 7 ani, am mai luat spirulina, si la prima mensruatie, am facut o hemoragie(luam cate 8 pastile pe zi)

credeti ca este de la spirulina???

sa-mi raspunda cineva, va rog!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Studiu care atestă efectul nociv al pilulelor anticoncepționale asupra sănătății femeilor
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.