Excrescente la baza limbii.. de o luna

22-05-2014
anabella larisa
Nu este medic/terapeut
anabella larisa
buna seara!as avea si eu nevoie de un raspuns la o problema care imi da de furca de 1 luna de zile.
mi-au aparut niste umflaturi la baza limbii in gat mai jos sa zic asa, trebuie sa scot limba mai mult ca sa se vada... Nu sunt dureroase sau de vreo culoare ciudata, au culoarea limbii dar sunt niste umflaturi de marimea unui bob de mazare, carnoase. In unele zile se mai diminueaza din marime dar de cele mai multe ori sunt destul de mari si foarte deranjante, am tot timpul senzatia ca am ceva in gat, imi vine tot timpul sa inghit si uneori sa vomit. Nu sunt in tara, sunt in Anglia si am fost aici la vreo 2 medici care se uita asa de dragul de a se uita si mi-au spus sa iau paracetamol si ibruprofen care bineinteles nu au avut absolut nici un rezultat. Am folosit apa calda cu sare (gargara), lamaie presarata cu sare, ceai de ginger, strepsils si un spray antinflamator, care mai amelioreaza senzatia dar nimic sa ma faca sa ma simt mai bine. A mai avut careva asa ceva? Ce este fratilor ca nu mai suport. Peste tot citesc si nimeni nu spune nimic concret, toata lumea se vaita. Chiar nu e nimeni sa fi avut si sa fi scapat? Orice ajutor e binevenit !
1 comentarii
0
23-05-2014, ora 21:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este vorba de Papile gustative NOrmale.. care NU necesita TRATAMENT
1 NU se recmanta sa te uiti in oglinda daca NU ai studii medicale
2 daca ai curiozitate.. tre sa deschizi ATLASUL de Anatomie si sa vezi cum arata un organ normal
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •