exista posibilitatea de fi insarcinata?

30-01-2009
mihap_elly
Nu este medic/terapeut
mihap_elly
buna! daca am luat "pastila de 72 de ore" a doua zi dupa ce am avut relatii sexuale (neprotejat) e posibil sa raman totusi insarcinata? menstruatia inca nu mi.a venit desi am deja simptomele de inainte; de asemenea, mentionez ca nu am un ciclu regulat (deci poate fi si o intarziere...). va multumesc
4 comentarii
0
30-01-2009, ora 23:30
lore_2004
Nu este medic/terapeut
lore_2004
buna ! am facut sex neprotejat cu 6 zile inainte de menstruatie ! exista vreun risc de a ramane insarcinata ? nu am luat pastile postinor. astept un raspuns din partea dumneavoastra
0
31-01-2009, ora 19:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru mihap_elly : nu esti insarcinata, ai doar o intarziere de ciclu.
0
31-01-2009, ora 19:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru lore_2004: teoretic nu cred ca esti insarcinata, dar daca-ti intarzie ciclul mai mult de 7-10 zile fa-ti un test de sarcina.-
0
08-02-2009, ora 18:14
oananicole
Nu este medic/terapeut
oananicole
buna am si eu o intrebare luna trecuta am fost la ginecolog pentru un consult si mi'a spus ca am avut o dubla ovulatie, mi'a prescris augumentin car trecuie sa le iau luna aceasta cand imi incepe menstruatia.Dar luna aceasta in data de 5 trebuia sa fiu la menstruatie si nu mi'a venit inca.Am facut doua teste de sarcina si mi'a iesit negativ.Cat de mult poate sa imi intarzie menstruatia?Se poate sa fui insarcinata daca testele au iesit ambele negative? Astept un sfat.Multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •