fetitei mele ii curge urechea

02-11-2009
dobre gabriela
Nu este medic/terapeut
dobre gabriela
buna, as avea o intrebare daca poate cineva sa imi raspunda, fetitei mele ii curge urechea si anume ceara parfumata, daca poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta
5 comentarii
0
02-11-2009, ora 16:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Interesanta obeservati.
Puteti sa ne spuneti cati ani are fetita, ce nuanta are mirosul exact si daca fetita obisnuieste sa
foloseasca/manance anumite lucruri aromate/artificiale/parfumuri ?
0
02-11-2009, ora 18:19
dobre gabriela
Nu este medic/terapeut
dobre gabriela
are 8 ani nuanta este cea de ceara galbena iar cind se intareste este maroniu, mie personal mi se pare ca miroase a flori de tei iar de mincat nu a mincat ce ma intrebati pentru ca nu are cum
0
02-11-2009, ora 20:43
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
da, dar sunt arome si in mancaruri/alimente. Nu bea un anumit tip de ceai ? Sau foloseste o anumita crema ? Sau un anumit sampon sau parfum ? Tot ce se pune pe piele si intra in contact cu ea intra in organsim.
0
02-11-2009, ora 22:07
dobre gabriela
Nu este medic/terapeut
dobre gabriela
ea bea numai apa plata, daca ar fii sa zicem ca ia intrat in ureche unul din produsele de spalat adica sampon sau sapun sint aceleasi pe care le folosesc de ani, crema de corp la fel...nu stiu ce sa va zic m am gindit si eu la toate variantele dar, de dus la gura nu duce pt. ca am omis de fapt nu am omis nu v am zis ea are un handicap de gradul 1 asa ca nu are cum sa duca ceva la gura
0
02-11-2009, ora 22:08
dobre gabriela
Nu este medic/terapeut
dobre gabriela
daca nu o sa gasesc raspuns o sa o i au ca atare mai ales daca nu ii dauneaza in nici un fel
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: