fibrom de 6 cm
Buna ziua, in urna unei ecografii transvaginale m-i s-a descoperit un fibrom de 6 cm.Mentionez ca am 49 de ani si ultimul ciclu a fost in iunie 2017.Ar trebui sa operez fibromul sau s-ar putea retrage sau usca deoarece nu mai am menstruatie.Va rog sa imi dati un sfat.Ce risc daca nu ma operez? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4despre fibrom
- 4fibromul uterin - tratament naturist?
- 3fibromul uterin + hiperplazie simpla de endometru
- 2Fibrom descoperit la nastere
- 1fibrom uterin
- 4am fibrom uterin?
- 1embolizare fibrom uterin
- 4embolizare fibrom uterin
- 3fibrom de 5, 6cm
- 4Fibrom la 27 ani
- 2sarcina asociata cu fibrom 3cm
- 1Hipertrofie e endometrului, 14 mm
- 1hifu sau termoliza prin radiofrecventa pentru fibrom uterin
- 11fibrom in sarcina, fara probleme
- 0Fibrom sau nu?
- 0Sangerare vaginala prelungita
- 2Flux diminuat menstrual
- 1Fibrom uterin
- 0Cat dureaza sa se vindece uterul dupa scoaterea unor fibroame prin histeroscopie?
- 1Fibrom mare in sarcina.
Mai multe informații despre: Fibromul uterin
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: