fibrom uterin? | Forumul Medical ROmedic

fibrom uterin?

24-06-2008
bonih
Nu este medic/terapeut
bonih
sunt insarcinata in 6 luni si la echograf mi s-a descoperit, , la nivelul peretelui posterior imagine hiperecogena de 80/34 mm sugerind un polip intracavitar".se poate opera ?adica sa aleg nasterea prin cezariana si in acelasi timp sa vada natura acestui, , polip"?multumesc pt raspuns
2 comentarii
0
03-07-2008, ora 00:00
Mirela Ciobanu
Nu este medic/terapeut
Mirela Ciobanu
Buna
Eu stiam ca polipul intracavitar este pur si simplu polip, nu fibrom uterin.Vorbeste cu medicul tau ce este de facut dar cred ca ar fi bine sa optezi ptr. cezariana in astfel de cazuri.
0
08-03-2009, ora 21:04
sunttrist
Nu este medic/terapeut
sunttrist
buna am si eu o intrebare daca se poate sa primesc un raspuns cat mai urgent posibil logodnica mea a fost depistata cu fibrom uterin in urma cu 3 saptamani si a facut analize si ultima analiza a fost trimisa la bucuresti asteapta de o saptamana rezultatul dar nu ia mai venit...problema este ca acum jumatate de ora a lesinat si este internata in spital la reanimare pierde ffff mult sange eu nu sunt in tara si acum nu am nici un avion de legatura va rog din tot sufletul meu daca imi poate spune si mie ce se intampla imi este ffff frica sa nu moara pt ca pierde fff mult sange din cate am vb la tel cu soacra printr-o parte primeste sange prin alta pierde sange
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •