Ficat gras
Buna ziua. Acum un an am fost depistat cu steatoza hepatica Tgp marit Tgo bun. Dupa un an de regim Tgp este bun colesterolul e putin mare si in urma unei ecografii mi-a iesit ficat marit si ecostructura fin granulara. Va rog daca puteti sa-mi spuneti ce inseamna asta!
2 comentarii
Bună ziua.
Arată o afectare moderată a ficatului.
Păstrați regimul.
Consultați un medic specialist medicina interna
Arată o afectare moderată a ficatului.
Păstrați regimul.
Consultați un medic specialist medicina interna
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
