Fimoza la 16 ani

05-12-2020
mihai033
Nu este medic/terapeut
mihai033
Bună ziua! Am observat ca am fimoza pe la varsta de 13 ani dar nu am prea vrut sa vorbesc despre asta cu parintii mei si nici nu m am orea interesat pentru ca am crezut ca este ceva ce va trece, insa de la 16 ani i am spus mamei mele despre ce este vorba, s a dus la medicul de familie sa afle despre ce e vorba si ce pot sa fac si i a fost spus sa mi ia o crema Dermovate pe care am folosit o in jur de o luna, aproape 2. Mamei i ai spus sa l folosesc 2-3 saptamani si ar trebuii sa imi treaca dar eu dupa acest timp imi pot decalota penisul complet doar cand este in stare fleasca dar si atunci il decalotez destul de greu inapoi si imi ramane un cerc de piele sau nu stiu cum sa zic cand este decalotat. Cand este in erectie nu pot sa l decalotez decat jumatate daca incerc dar devine destul de dureros pentru ca este prea... cum sa zic.. strans... chiar nu stiu ce sa fac si imi este rusine sa ii spun mamei, iar si daca ma hotarasc ce ar trebuii sa ii spun? adica nu prea as opta pentru optiunea cu operatia.. nu stiu ce sa zic..
Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
05-12-2020, ora 02:06
mihai033
Nu este medic/terapeut
mihai033
p.s.
Nu stiu daca in perioada asta aș putea contacta vre un medic urolog avand in vedere situatia cu corona virusul, mai ales ca in apropiere nu cred ca este vre un cabinet urolog..
0
05-12-2020, ora 07:46
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Bună ziua,
Trebuie sa mergi la control la urolog. Este clar ca ce faci acasă nu este suficient. E important să iei masuri căci îți poate afecta dezvoltarea și viata sexuală
0
05-12-2020, ora 10:56
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consult urologie pediatrica, la medic se poate merge in pandemie carantina etc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •