fistula entero-vezicala

20-09-2007
1445ines
Nu este medic/terapeut
1445ines
Vezica mea este f.bolnva (cistita glandulara, operat de 5 ori) este lipita de uter si am si fistula entero sau recto vezicala, stie cineva daca ma pot vindeca fara interventie chirurgicala? mi-e frica sa nu ajung mai rau decat acum.Fistula fiind foarte mica, aparatura medicala nu a putut localiza zona, dar am certitudinea ca exista, pt ca in urina au aparut resturi alimentare si bule de aer
4 comentarii
0
14-10-2007, ora 00:00
1445ines
Nu este medic/terapeut
1445ines
Operatia a reusit, sunt bine, daca veti avea problema asta sa nu ezitati, veniti la Tg Mures, sunt doctori de exceptie !!!
0
03-05-2012, ora 18:45
savu72
Nu este medic/terapeut
savu72
Buna seara,
cum a fost operatia? ce v-a facut de fapt?...este greu...va simtiti bine? recuperarea a fost ok?
Va doresc sanatate si astept un raspuns!
0
09-05-2012, ora 18:31
1445ines
Nu este medic/terapeut
1445ines
Buna ziua domnul Savu72,
multumesc de intrebare, din nou am fost operata in 27 aprilie cu ileita terminala, si perforatie de colon, urmare bolii Chron pe care inca in 2007 mi-am diagnosticat-o dar nu mi s-a dat dreptate doar acum cand 20 cm de ileon, si tot colonul ascendent mi- a fost scos, am ajuns in urgenta cu subocluzie intestinala in prag de deces la spital. Chiar prima problema fistula entero-vezicala a fost urmarea bolii Chron pe care nici un medic din familie sau din cercul de cunostinte nu a crezut ca il am.

De obicei fistulelele de orice fel in tractul digestiv pot fi dina cauza bolii Chron sau colitei ulceroase sau inflamatiilor cronice ale intenstinelor.

Eu am gasit solutia, dieta Paleolitica este exact care ma va vindeca. Sper sa va fi fost de folos aceste informatii, sanatate multa va doresc.
0
09-05-2012, ora 22:39
savu72
Nu este medic/terapeut
savu72
Va doresc ca Dumnezeu sa va dea multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când apare ruptura uterină
  • Informează-te despre fibromul uterin
  •