Fistula perianala

08-04-2013
FisHoN
Nu este medic/terapeut
FisHoN
Buna seara. Dupa f multi ani de suferinta mi'am luat inima in dinti si am plecat la un cabinet medical sa vad din ce cauza in fiecare an ma confrunt cu aceste dureri si umflaturi purulente in zona anala. Inainte credeam ca e vorba de niste furunculi sau hemoraizi insa pana la urma sa dovedit ca am o complicatie sau mai multe dupa ce nu am tratat corect abcesele din care a iesit puroiul. Intrebarea mea pt cineva care stie despre ce vorbesc eu aici ce sa fac de acum incolo pt ca doctorita ma cam lasat in ceata.M am documentat putin pe net si sincer sa fiu nu imi place deloc ce citesc pe orice site intru.Nu e vorba de aceea operatie obligatorie pt ca o sa ajung si acolo pana la urma dar problema la mine este ca ma doare acum in amandoua partile si sa format aceea copita in jurul anusului dar este doar putin umflat dintr o parte in cealalta. Doctorita a zis sa astept pana se face acel abces sa plec apoi la clinica sa ma dreneze apoi sa ma intorc la ei sa se ocupe ei de fistula si sincer sa fiu chestia asta cu asteptatul nu prea il inteleg.
De ce nu se poate trata acum ? Iar sa astept pana se umple acel canal cu puroi ca sa ce? In fine sper sa primesc ceva
indrumari.Am uitat sa precizez ca inafara de examenul acela cu prostia aia care se iinfinge in dos si care doare mi a prescris Metronidazol si ma trimis acasa.

Zilel urmatoare plec in Italia si o sa fac o vizita la o clinica deacolo insa pana atunci astept parerile voastre macar aici e pe gratis.Numa bine
2 comentarii
0
23-04-2013, ora 23:45
dani p
Nu este medic/terapeut
dani p
Eu am suferit de o boala pilonidala, dar asteptand la dr Sorin Andrei am stat de vorba cu un pacient din Zalau care trecuse prin probleme asemanatoare cu ale tale. El spunea ca doctorii ii spusesera sa astepte sa se matureze fistula, dar el nu mai suporta durerile. A venit la dl dr Andrei, care l-a operat de urgenta si i-a gasit o punga cu 400 ml puroi, din care curgea cate putin prin fistula. cred ca este o situatie ingrozitoare si din acest motiv am vrut sa-ti povestesc. In acest caz ce poti sa astepti, dar cum spui si tu tb sa gasesti si doctorul
Mult noroc!
0
24-04-2014, ora 11:03
ispas magda
Nu este medic/terapeut
ispas magda
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in problema unei fistule anale survenita dupa un abces perianal. Nu stiu ce tratament sa urmez, nu as mai vrea sa ajung la operatie. Problema este ca de fiecare data cand am scaun mi se umfla si ma doare si trebuie sa elimin ce se strange acolo prin apasare. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fistula anală și perianală
  •