flatulenta

25-02-2016
anomar atelocin
Nu este medic/terapeut
anomar atelocin
Buna ziua,

Am o problema si sincer nu stiu cum sa o rezolv deoarece nu am timp sa ajung la medic :(.
In urma cu o luna am inceput sa iau analgezice si antibiotice (totul recomandat de stomatolog) insa nu am luat si un pansament gastric. Am inceput sa am niste arsuri de stomac cumplite. La inceput erau tot timpul iar apoi doar dupa ce mancam, indiferent ce mancam. Am scos in perioada respectiva din meniu citricele, ceapa, usturoiul.
Intre timp am scapat de arsuri insa am ramas cu o flatulenta care e zilnica si miroase foarte foarte rau.
Nu am probleme cu tranzitul intestinal insa cred ca am inceput sa ma balonez (zic cred pentru ca asta banuiesc ca inseamna sa te balonezi - nu am avut probleme pana acum).
Ce imi recomandati sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

09-10-2019, ora 13:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.