Formațiune in interiorul colonului. Poate fi un hemoroid intern?
Buna seara,
De câteva zile simt durere in zona anusului si la palpare simt o excrescenta in interior, de mărimea si forma unei boabe de fasole. Poate fi un hemoroid intern? Sunt cam panicată. Mentionez ca am nascut acum 5 luni si problemele de constipatie cronica pe care le am dintotdeauna s-au agravat in timpul sarcinii si dupa, timp de câteva luni am sângerat la fiecare scaun, momentan nu mai am problema asta.
Imi poate da cineva o parere si îndrumare?
Multumesc, seara frumoasa!
De câteva zile simt durere in zona anusului si la palpare simt o excrescenta in interior, de mărimea si forma unei boabe de fasole. Poate fi un hemoroid intern? Sunt cam panicată. Mentionez ca am nascut acum 5 luni si problemele de constipatie cronica pe care le am dintotdeauna s-au agravat in timpul sarcinii si dupa, timp de câteva luni am sângerat la fiecare scaun, momentan nu mai am problema asta.
Imi poate da cineva o parere si îndrumare?
Multumesc, seara frumoasa!
1 comentarii
Bună ziua.
Din descrierea făcută pare a fi un hemoroid. Dacă este și depresibil, probabilitatea este mare.
Din descrierea făcută pare a fi un hemoroid. Dacă este și depresibil, probabilitatea este mare.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
