fumatul

16-11-2007
crocodilu
Nu este medic/terapeut
crocodilu
Vărstă: 32, hemofilie tip A formă medie.
Fumez de 15 ani in jur de10-15 ţigări pe zi şi am probleme cu stomacul din cauza lor cred eu (scaunul este cu sănge) tratament:omeran şi detralex. Incerc să mă las de ele şi vreau să inerc cu nicorette gum4mg. Intrebarea mea este dacă mă pot ajuta sau pot să imi facă rău.

Vă mulţumesc.
2 comentarii
0
28-11-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Ceea ce poate sa va faca rau este fumatul, nu nicorette...Fumatul daca a ajuns sa produca ulcer, din cauza hemofiliei, acest ulcer poate singera si evident nu e bine...
0
13-02-2009, ora 18:43
Maria-Cornelia
Nu este medic/terapeut
Maria-Cornelia
Poate cineva sa-mi spuna cit s-a ingrasat dupa folosirea Nicoretului?Nu este obligatoriu ingrasatul?As vrea sa incep tratamentul cu Nicoret, am citit mai multe mesaje ale celor care l-au folosit dar nimeni nu spune daca te ingrasi sau nu dupa el?Stie cineva ce se intimpla cu kilogramele?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Adolescenții expuși în mod pasiv tutunului au un risc mai mare de a deveni fumători
  •