fumatul, scaun cu sange...
Vărstă:32, hemofilie tip A formă medie.Fumez de 15 ani in jur de10-15 ţigări pe zi şi am probleme cu stomacul din cauza lor cred eu (scaunul este cu sănge) tratament:omeran şi detralex.incerc să mă las de ele şi vreau să inerc cu nicorette gum4mg.intrebarea mea este dacă mă pot ajuta sau pot să imi facă rău.Vă mulţumesc.
3 comentarii
Medicamentele pe care le luati nu au nicio legatura cu nicorette.Pt tigari puteti lua.Daca nu ati fost diagnosticat cu hemoroizi ar fi bine sa efectuati o rectoscopie.Despre scaunul cu sange ar fi bine sa-mi spuneti daca are aspect de pacura sau de sange proaspat.
Vă mulţumesc pt. răspuns.Culoarea scaunului este maro(normală zic eu).Oricum am fost urgenţă şi am făcut un factor 8 intravenos, de atunci a dispărut şi săngele.Această săngerare se poate pune şi din cauza fumatului?
Vă mulţumesc pt. răspuns.Culoarea scaunului este maro(normală zic eu).Oricum am fost urgenţă şi am făcut un factor 8 intravenos, de atunci a dispărut şi săngele.Această săngerare se poate pune şi din cauza fumatului?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3scaune cu sange de vreo 2-3 ani
- 6ochi rosi, inflamati, care lacrimeaza. Fumul e de vina?
- 2hemoroizi, durere si singerare
- 6fumatul dupa extractie
- 18vreau sa ma las de fumat dar nu stiu cum
- 8boli digestive: scaun cu sange
- 4caca cu sange
- 19sangerare anus
- 1Fumatorii prezintă un risc crescut de a dezvolta demenţă
- 7Am probleme destul de grave cu intestinul... elimin sange!
- 8de vreo 4-5 zile ma simt ametit, ma simt pe alta lume
- 4Stari de greata, fara voma.. de cand mi-e rau am mai renuntat la tigari
- 6Probleme cu gatul, posibil de la fumat
- 4sangerare la scaun
- 6dureri stomac si in partea dreapta, scaune foarte moi
- 1sangerari la scaun
- 0Fumatul... si vederea in ceata
- 3sange in scaun
Mai multe informații despre: Fumatul Scaunele cu sange
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
