Ganglioni

15-01-2018
Magda56
Nu este medic/terapeut
Magda56
Buna seara, mi s-au imflamat 4 ganglioni unul dp ureche, 2 pe gat si unul la ceafa, am fost diagnosticata cu Toxocara Canis, poate fi acesta un motiv pt inflamarea lor? Am avut tratament Prednison richter si mi s au retras acum au aparut iar si sunt foarte durerosi. Sunt ft ingrijorata in privinta lor
3 comentarii
0
18-10-2018, ora 01:08
Stenburg38
Nu este medic/terapeut
Stenburg38
Buna Magda!Astazi dimineata am observat si eu ca am pe gat lateral stanga 3 ganglioni unul daca il palpez ma doare usor pe la jumatea gatului si alti 2 mai jos f.micuti ca niste bilute..mai pe seara am gasit altul pe ceafa partea stanga putin dureros.Eu am si in gat ceva ce nu pot sa expectorez o scurgere ceva.. fost asta vara la Orl si dupa un consult video mia gasit deviatie sept si rinita..sinozita inceput.Ma gandesc sa nu fi avut sau am un virus..o infectie deoarece anul trecut cam 3-4 luni am fost o leguma..inclusiv si probleme gastro...limba incarcata..atacuri panica..o multime in aceste luni.transpiratii abudente noaptea..a fost o lupa in mie..am facut analize sange..exudat..doua ecografe abdominale si cardiologie..toate bune doar la inima nu mi se inchide o valva complet gr 2..apoi o revenire si acum acesti ganglioni..daca ai rezolvat ceva te rog sa imi zici..multumesc
0
20-10-2018, ora 17:27
Magda56
Nu este medic/terapeut
Magda56
La mine a trecut aproape 1 an de când i am descoperit. În iulie am repetat analizele și mi.au ieșit bune. S au mai retras din dimensiuni. Doctorul mi.a spus sa îi las in pace că este din cauza imunității. Nu îți face griji și eu eram ft speriata, sper la un moment dat sa se retragă de tot.multa sanatate
0
21-10-2018, ora 14:59
Stenburg38
Nu este medic/terapeut
Stenburg38
Multumesc..au inceput sa dispara usor..ii mai simt putin..clar am o problema de imunitate si o infectie..rinita sinuzita..de fapt au fost descoperite de doctor..ce am in gat nu e intamplator, probabil am ceva ce vine si pleaca..sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: