ganoderma lucidum - ati auzit de aceasta ciuperca, ce proprietati are?

52 comentarii 1 2
0
06-11-2010, ora 22:22
AndreeaZ
Nu este medic/terapeut
AndreeaZ
Buna seara. Si eu consum de 2 ani produsele de la GanoExcel...sunt excelente si cu adevarat fac minuni. Pot fi consumate contra diabet, ulcer, gastrita, hepatita, tensiune, colesterol, psoriazis, cancer si multe alte boli, dar consumand suplimentele nutritive de la Ganoexcel poti si preveni toate aceste boli. Cafea gano este intr-adevar foarte energizanta, chiar avand o cantitate minima de cofeina, energia este data de ganoderma, aceasta ciuperca minune. Pentru cine este interesat de multe alte detalii imi poate scrie-*. Sanatate tuturor.


(*modificat de administrator)
0
06-11-2010, ora 23:19
cipralex
Nu este medic/terapeut
cipralex
Ganoderma m-a dezamagit, era sa chem salvarea, constipa, voma, sufocare, etc am respectat toate indicatiile, cei care le lauda vor sa isi vanda marfa.
E decizia si strict treaba voastra ce faceti eu doar v-am informat.
Au incercat sa ma racoleze si pe mine dar eu nu pot minti clientii facandu-le rau numai ca sa imi fie mie bine.
0
07-11-2010, ora 14:51
AndreeaZ
Nu este medic/terapeut
AndreeaZ
In acelasi timp EU PERSONAL am vindecat pe cineva de psoriazis, pe mama de diabet si tensiune, pe mine personal de colesterol, cunosc persoane foste bolnave de hepatita cronica, un barbat de 84 de ani care a scapat de operatie de prostata, cunosc persoane foste bolnave de cancer, vindecate complet, peroane care sufereau de costipatie si acum nu mai au nici o problema.
PENTRU ZOLOFT -daca ati avut asemenea reactii au fost pentru aveti o anumita boala, ganoderma gaseste boli ascunse, de care nu stii ca le ai, si le aduce la suprafata spre VINDECARE prin asemenea reactii adverse, ganoderma ajuta la curatare, la detoxifierea organismului, cum altfel vreti sa vindece ????
DOCUMENTATI-VA.DOCUMENTATI-VA.DOCUMENTATI-VA.inainte de a aface astfel de comentarii in necunostinta de cauza, in necunostinta despre ganoderma. La diabet pana sa regleze glicemia este cand ff mica cand fff mare...pana gaseste nivelul de glicemie supertat si acceptat de organismul fiecaruia in parte, la fel si cu tensiunea.asadar DOCUMENTATI-VA CUM FUNCTIONEAZA GANODERMA !!!!!!!!!!
0
09-02-2011, ora 21:06
deliacats
Nu este medic/terapeut
deliacats
Ganoderma de dacia plant este la fel de buna ca si ganoderma de la gano.Nu stiu de ce va tot contraziceti si pana la urma fiecare e liber sa aleaga ce crede el daca unii isi pun mai multa incredere in cea de import n-au decat.Eu merg pe ganoderma noastra si am sa va spun si un caz.Tatal prietenei mele, acum 6 luni a aflat ca are tumoare de colon cu metastaze la vezica la rinichi ficat si plamani.Am rugat-o sa-i dea tatalui ei ganoderma i-am dat chiar eu o cutie de la mine si i-am spus sa-i dea mai ales ca trebias a inceapa si chimio, pa langa ganoderma am sfatuito-o sa-i dea picaturile si ceaiurile de la cozac pentru ca sunt foarte bune si dau rezultate foarte bune.Acum a venit ziua sa faca tomograful de control si toate metastazele au disparut iar la colon se mai vede ceva mic dar care se pare ca s-a calcificat.Medicul lui oncolog a spus ca este un miracol ca nu a mai vazut asa ceva si inainte de aincepe tratamentul cu ganoderma si cel cu produse cozac iau dat 3 luni de viata pana la un an daca face si chimio, dar nicidecum ca dispar tumorile.Asta da miracol al naturii si al lui Dumnezeu.Plantele au fost lasate pe pamant de Dumnezeu sa ne vindecam cu ele.
0
10-02-2011, ora 19:12
piculina7
Nu este medic/terapeut
piculina7
pentru capsuna - adresa mea -* ; te rog ia legatura cu mine.
multumesc


(*modificat de administrator)
0
25-05-2011, ora 10:32
lelia1952
Nu este medic/terapeut
lelia1952
Poate cineva sa imi dea relatii despre cat de folositoare este cartea INVINGE DIABETUL?
0
13-03-2012, ora 14:26
zaharia_2009
Nu este medic/terapeut
zaharia_2009
Am inceput sa folosesc Ganodermacu Spirulina, comprimate de Dacia-Plant, ca adjuvant in tratamentul de detoxifiere cu Detoxocolon. Am terminat Detoxicolonul si am continuat sa iau Ganoderma la doza maxima prescrisa (6 cp./zi). Dupa 20 de zile de tratament am inceput sa am variatii tensionale deosebite (nu pot sta in picioare) insotite de o stare de agitatie si teama legate evident de ameteala. Sunt f. surprins de stare, nu am experienta cu ganoderma si ca atare nu stiu ce sa fac. Sa continui sau nu ?
0
13-03-2012, ora 20:13
STEFAN CIPRIAN
Nu este medic/terapeut
STEFAN CIPRIAN
Domnule Zaharia... renunta la combinatia de ganoderma cu spirulina, sau mai intii fa un experiment, in sensul de a reduce la doar 2 comprimate/zi administrarea acestui produs.
Spirulina este aceea care iti da starea de agitatie;s-ar putea sa nu-ti priasca.
Daca nici dupa reducerea dozei nu scapi de simptomele neplacute, renunta la combinatie. Administreaza-ti numai ganoderma simpla.
PE VIITOR, AR FI BINE SA STII, CA ESTE MULT MAI INDICATA ADMINISTRAREA DOZELOR MICI SI NU A CELOR MAXIME !
Multa sanatate iti doresc ! DOAMNE AJUTA !
0
15-03-2012, ora 15:53
deliacats
Nu este medic/terapeut
deliacats
eu am folosit ganoderma simpla si luam doza maxima.Se spune ca trebuie inceput cu o doza mica, tip 3 pe zi pentru vreo 3 zile ca sa inceapa corpul sa se obisnuiasca si dupa se poate ajunge la doza maxima.Eu am facut tratamentul in cure de cate 3 luni cu pauza o luna pentru un an de zile.Am avut si probleme de sanatate, am avut o tumoare la asn m-am operat si dupa m-am informat foarte bine despre tratamentele naturiste, pentru ca eu nu cred in tratamente gen chimio.Si dupa operatie am urmat un tratament intensiv cu ganoderma, imunostim, cartilaj de rechin, dupa a aparut si citonatul, care este un citostatic natural, tot de dacia plant, si multumesc lui Dumnezeu sunt sanatoasa.Despre ganoderma se mai spune ca in primele 10 pana la 30 de zile cauta unde sunt probleme si este posibil sa resimtiti durere in acele locuri.Chiar si o banala durere de spate poate sa va dea de inteles ca sunt ceva probleme acolo, poate chiar lejere.Deci nu intrati in panica daca simtiti ceva dureri in primele 10 -30 zile, dupa aceasta perioada incepe vindecarea.Va doresc multa sanatate tuturor si multa incredere in Dumnezeu si in trattamentele naturiste.El a lasat pe pamant plantele sa ne vindecam cu ele.
0
15-03-2012, ora 17:18
zaharia_2009
Nu este medic/terapeut
zaharia_2009
Multumesc pt. raspunsuri (stefan C. si doamnei urmatoare). Cel putin ma orienteaza cit de cit.
De 3 zile valorile tensiunii arteriale stau absolut fixe, nemodificate de nimic (cafea, distonocalm) si nic de efort si nici de ritmul circadian al zilei (seara-dimineata) Ma mira f. mult aceasta stare. In felul acesta nici nu a mai fost nevoie sa folosesc medicatia antihipertensiva (am o hipertensiune arteriala usoara pt. care foloseam doze mici de antihipertensive) curenta. Ameteala si starea de tensiune cedeaza incet-incet dar lent.
Si eu m-am gindit sa reiau administrarea de Ganoderma-Spirulina la doze de 1-3-cp/zi, in administrare progresiva dar numai dupa ce revin la starea de bine anterioara.
Va intreb deasemenea, voi ce preparate de ganoderma folositi : Dacia-Plant sau ce ? Care credeti ca sunt cele mai bune. Ma refer la cele care au cel mai bun raport efect / pret.

Caut evident in felul acesta sa capat ceva-ceva deprindere/experienta cu produsul respectiv.
0
16-03-2012, ora 22:37
STEFAN CIPRIAN
Nu este medic/terapeut
STEFAN CIPRIAN
Eu unul am folosit in scopuri terapeutice doar ganoderma produsa de DACIA PLANT.
Ocazional am baut cafea cu ganoderma de la Gano Excel.
0
17-03-2012, ora 15:09
deliacats
Nu este medic/terapeut
deliacats
eu folosesc ganoderma de la Dacia Plant.Este accesibila si ca pret si ca si calitate.
0
17-03-2012, ora 17:10
zaharia_2009
Nu este medic/terapeut
zaharia_2009
Da, am sesizat ca si produsele de Dacia-P. sunt active, eficiente si sunt la un pret mult mai accesibil decit cel de Gamo.
Desigur ca imi inchipui ca la urma urmei cele doua produse nu sunt identice dar conteaza prezenta efectului si la preparatul romanesc.

Multumesc pt. informatii.
0
17-03-2012, ora 22:12
STEFAN CIPRIAN
Nu este medic/terapeut
STEFAN CIPRIAN
GANODERMA INTREBUINTATA DE CELE 2 FIRME ESTE ACEEASI.
EFECTELE SINT IDENTICE CHIAR DACA O POSTATOARE CREDE CU TOTUL ALTCEVA, cum ca ganoderma de la Gano Excel ar fi mai buna decit cea romaneasca. Eu am folosit produsele ambelor firme, nu laolalta(!), si am inregistrat acelasi efect 'ganodermic'. Asta-i...
0
17-03-2012, ora 22:21
dr. p.
Nu este medic/terapeut
dr. p.
am primit unele stiri, precum ca anul trecut s-ar fi facut la produse cu ganoderma niste analize de laborator, asa cum se obisnuieste cand se avizeaza/autorizeaza produse, mai ales cu noile norme europene, si se spunea ca ar fi fost rezultate necorespunzatoare. daca cineva stie, sa dea date mai exacte?(unde s-au facut analize, ce produse s-au testat, data si nr buletin de analiza etc).
0
18-03-2012, ora 12:24
STEFAN CIPRIAN
Nu este medic/terapeut
STEFAN CIPRIAN
...da... sigur... alta propaganda anti-naturista... _dr. p.
0
18-03-2012, ora 12:50
dr. p.
Nu este medic/terapeut
dr. p.
antipropaganda sau nu, stirea a circulat printre oameni la un targ naturist din timisoara, acolo am aflat si eu, si trebuie luata in considerare. de observat ca am fost rezervat in afirmatii, nu am facut acuzatii, nu am numit nume de firme. insa pot da destule exemple de produse vandute in stil MLM, despre care am spus de la inceput ca sunt scumpe si proaste, si dupa 1-2 ani, cei care initial, extaziati, vroiau sa mi le vanda, mi-au confirmat dezamagiti ceea ce le-am zis initial
0
19-03-2012, ora 09:16
STEFAN CIPRIAN
Nu este medic/terapeut
STEFAN CIPRIAN
In cazul acesta, ar fi bine sa ai incredere mai curind, in produsele fabricate la noi !
Eu nu sint, de pilda, deloc multumit de medicamentele naturiste asiatice; fie ele indiene, chinezesti sau... mai stim noi de unde. Analize de laborator facute la noi, au dovedit ineficienta sau "trucarea" unora dintre ele.
Cit despre cele provenite din SUA si Canada, aici as face precizarea, ca industria lor de profil are in vedere tratarea maladiilor specifice ca simptomatologie(oarecum altfel nuantata la ei fata de noi...) lor, americanilor cu alte cuvinte... In plus de asta sint destul de scumpe. Cu toate acestea, s-au vazut rezultate terapeutice interesante si cu aceste produse destul de generoase ca masa de substanta activa.
Spuneam mai sus ca, ar fi bine sa ai incredere mai curind, in produsele fabricate la noi, deoarece producatorii au colaborari cu fitoterapeuti si homeopati renumiti, precum Ovidiu Bojor(consultant OMS), Pavel Chirila, Leonard Radutz si... insiruirea numelor ar putea tot continua.
0
17-02-2013, ora 21:22
Andrew Ana
Nu este medic/terapeut
Andrew Ana
Am astm bronsic. Am ramas surprins cand am vazut ca ganoderma vindeca astmul. Ganoderma se pote cosuma in stare naturala ? Daca da, cum ? De ce produsele de la dacia plant sunt mai ieftine decat alte capsule cu ganoderma. Nu au aceleasi proprietati?
0
21-02-2014, ora 12:17
Crisal79
Nu este medic/terapeut
Crisal79
Informatii despre Ganoderma Lucidum se pot gasi cu ajutorul nostru "GOOGLE", unde peste 3 Milioane de siteuri va ofera informatiile necesare. Ca sa vi se spuna pe scurt pentru ce este buna aceasta ciuperca este cam greu (mult prea multe beneficii). Ce va pot spune despre aceasta ciuperca este ca ea este cunoscuta in China de peste 4000 de ani si o foloseau doar capetele incoronate, fiind mult prea scumpa pentru oamenii de rand (1 Kg de Ganoderma = 1 Kg de Aur). Printre alte denumiri care o are aceasta ciuperca, i se mai zice si ciuperca lui Dumnezeu. Va pot da mai multe informatii, dar nu va voi plictisi cu un text prea mare. La cerere va pot spine mai multe. Ce vreau sa va mai zic este ca sunt 16 specii de Ganoderma (nu este numai un singur tip). Va multumesc.
0
21-02-2014, ora 12:42
Crisal79
Nu este medic/terapeut
Crisal79
Am vazut ca sunt discutii si despre pret. Valoarea aceste ciuperci este mare (financiar si medical), de aceea un produs ce contine aceasta ciuperca are si un pret mai ridicat. Parerea mea este sa nu va lasati pacaliti de ofertele (chilipiruri) ce vi se fac.
Aceasta ciuperca nu creste oriunde si oricum. (ATENTIE!!!) Orice produs crescut necorespunzator (nu numai aceasta ciuperca) nu mai are aceleasi beneficii cum au produsele crescute natural. Multumesc.
0
01-02-2017, ora 17:23
andyd
Nu este medic/terapeut
andyd
Eu personal folosesc ganoderma de 5 ani de la DXN si am incredere in aceste produse. Am fost chiar in Malaysia si am vazut fabrica, procesul de fabricatie, si pot afirma ca produsele sunt de incredere.
Am avut o operatie de genunchi. Dupa trei saptamani m-am dus la control. Doctorului nu i-o venit sa creada ca locul operatiei arata ca o operatie de 3 luni. Atunci m-am lamurit...daca are aceste efecte pe exterior, tot la fel efect trebuie sa aiba si in interior...
Adaugă un comentariu / răspuns
52 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Suplimente eficiente conform studiilor
  •