Gastrita

02-09-2019
romantika
Nu este medic/terapeut
romantika
Am fost diagnosticata de mai multi ani cu gastrita helicobacter, fac tratament zilnic.Nu fumez si beau rar alcol, dar de vreo saptamina am mari probleme.Ma doare des stmacul si ma balonez in fiecare zi, problema ca eu am luat 2 espumisan si un colebil sa nu ma balonez si tot m am balonat.Nu mi sa mai intimplat niciodata asta.Sint foarte ingrijorata, nu mai spun ca am tensiunea oscilanta si azi dimineata am avut ameteli, tensinea sub 100 si cind am luat o gura de cafea ma durut tare stomacul.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

21-08-2019, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Melilax si Lenodiar
Pentru un concediu fără surprize neplăcute:
De luat în vacanță: Melilax pentru constipație și Lenodiar pentru diareea călătorului. Melilax conține Promelaxin – Complex cu Miere și Polizaharide din Aloe și Nalbă- fiind indicat în tratmentul constipației, chiar și în prezența unei hipersensibilități viscerale (cum ar fi în caz de colon iritabil), a unor fisuri sau hemoroizi. Lenodiar acționează prin Actitan, un produs care reduce evacuările diareice și normalizează consistența scaunelor, favorizând o echilibrare rapidă a funcțiilor intestinale. Detalii aici
13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre ulcer și gastrită
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.