Genunchi slabiti

25-06-2020
superwow
Nu este medic/terapeut
superwow
Buna ziua! Barbat, 23 ani. De ceva ani incoace, cu aproximatie 4-5 (chiar nu-mi pot aduce aminte cand a inceput), am un mers foarte instabil, nesigur, ca si cum as fi beat in permanenta. De asemenea, la urcarea scarilor, mi-e destul de greu sa ma imping in picioare, iar la coborarea lor, imi tremura. De asemenea, imi tremura incontrolabil picioarele in situatii stresante.

Ca un scurt istoric, in 2014, dupa o criza de dureri de spate de n-am putut sa ma ridic din pat, am aflat ca am cateva hernii de disc toracale. Prin investigatiile de la momentul respectiv, aflasem ca am si o deficienta de B12. In legatura cu hernia, facusem cateva saptamani de kineto, in paralel cu un tratament de B12 si am scapat de dureri, n-am mai avut de atunci. Nici pana in prezent nu am mai avut dureri de spate (decat daca stau cu orele in picioare in acelasi loc).

Am facut sala vreo jumatate de an inainte sa-nceapa pandemia si as putea spune ca m-am simtit mai in forta si normal de cand ma stiu, dar de cand m-am oprit, am senzatia ca in ultimele luni instabilitatea s-a accentuat mai mult ca niciodata.

Nu stiu la ce fel de doctor sa merg, reumatolog/ortoped/neurolog/altceva. Ma puteti indruma, va rog? Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
30-06-2020, ora 20:08
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
V-as sugera un consult clinic la neurolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.