Granulom in alaptare

06-01-2020
DianaSI
Nu este medic/terapeut
DianaSI
Buna ziua. In urma frecarii pantofilor, mi s a format puroi la un deget predispus la unghie incarnata. Am curățat și dezinfectat zona, dar mi a apărut o excrescenta- un granulom in zona respectiva. Care ar fi opțiunile de tratament având in vedere ca încă alăptez copilul de 5 luni? Mulțumesc
1 comentarii
0
08-01-2020, ora 06:31
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Din descriere pare a fi un panaritiu periunghial.
Daca evolutia acestui granulom depaseste 14 zile, solutia este interventia chirurgicala, cu excizia granulomului si a unei portiuni din unghie din vecinatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele și alăptarea
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.