Granulom pe plaga picior

22-07-2010
Mihai93
Nu este medic/terapeut
Mihai93
Buna ziua,
De o luna de zile ma confrunt cu doua plagi urate una la genunchi si una mai mare aflata pe laba piciorului datorate unei cazaturi cu scuterul.
La inceput a fost foarte dureros deoarece pielea a trebuit sa cada iar azi sunt in stadiul in care pielea a crescut da il mijlocul plagii a fost o gaura mai profunda formata din cauza unei pietre iar aceea este singura zona ramasa deschisa.
Medicul mi-a spus ca s-a format granulom si l-a ars cu nitrat de argint. Mi-a spus sa ma duc iar la pansat abia peste 5 zile. Nu am mai stat atat cu el pansat niciodata, obisnuiam sal pansez odata la 2 zile.
Cand m-am dus peste 5 zile pielea care abia crescuse era vanata si putin umflata (inainte era curata si deschisa la culoare). Asistenta mia pus ca de obicei un pansament cu betadina si atata tot.
Eu sunt ingrijorat de pielea aceea vanata.
Asistentelor nu prea le pasa deoarece in fiecare zi ma panseaza o alta asistenta si doar ma paseaza de la una la alta.
Cand am intrebat-o de ce s-a invinetit s-a enervat si a zis sa nu mai comentez :(.
Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat si as vrea stiu de ce s-a invinetit pielea? Poate fi din cauza nitratului de argint si ca am stat cu pansamentul 5 zile?
Multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul