Greata permanenta | Forumul Medical ROmedic

Greata permanenta

27-09-2018
lami_d
Nu este medic/terapeut
lami_d
Din luna februarie, ma confrunt cu o greata permanenta, in urma careia am si slabit 17 kg. din cauza ca abia ciugulesc cate ceva in cea mai mare greata posibila. Imaginati-va o gurmanda careia nicio mancare preferata nu mai prezinta interes, provocandu-i greata.. Aceste kg m-au si ajutat in obezitatea de care sufar, dar ceva nu este in regula, totusi. In luna februarie, am fost internata cu edem pulmonar, fibrilatii, etc. probleme cardiologice. Tot de atunci mi s-a declansat si un diabet si o hepatita B( probabil data mai de mut).Fac tratament cu urmatoarele: Digoxin- 6 zile; Nebilet- 1 si 1/2 / zi; Simtrom; Furosemid- 3/zi; Diurex - 2 / zi ; Glucophage-XR - 2/zi ; SPIOLTO RESPIMAR- 2 puff/dimineata; Pentru hepatita B inca nu am primit tratament( protocolul, cica prevede ca dupa 6 luni) zilele astea ar trebui sa il primesc. Am luat doar protector ptr ficat. Ptr. Glaucom- Izba si Azagra. Psihicul e la pamant, inca nu am un tratament stabilit in acest sens.
Metoclopramidul nu ma ajuta, scaunul moale aproape diareic ce de dimineata( si fooooarte rar al doi-lea) l-am pus pe seama medicamentuli de diabet.

Ce investigatii ma indrumati sa fac, va rog, sunt disperata.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: