Greata si scadere in greutate

24-07-2015
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua! Mama mea are greturi de anul trecut. Anul acesta s-au intetit. A fost acum o luna la medicul de familie care i-a dat un tratament cu : metoclorpramid, magneziu si omeprazol. La concult cand a apasat-o in partea dreapta a abdomenului a spus ca i-a venit sa vomite. Si-a facut analizele si au iesit perfecte! A facut si ceva in plus si enzimea la inima era mai scazuta ca deobicei. A facut si un test 'Babes Papa Nicolau' si nu are nimic! Eu am fost diagnosticat cu Scleroza Multipla anul trecut in aprilie. Se poate datora depresiei? Anul acesta am avut si atacuri de panica fiind numai la urgente si anul acesta a inceput sa scada in grutate. Tin sa precizez ca starile de greata s-au diminuat de cand ia medicatia prescrisa de medicul de familie dar nu in totalitate. Ea bea si foarte multa cafea. Acum 6-7 ani i s-a spus in urma unui bariu ca are cascada. Este depresie sau este ceva de origine patologica nu psihica? Sunt foarte ingrijorat. Antecedente de boli grave nu avem in familie (exemplu: tumori maligne sau benigne).

Va rog sa ma ajutati! Multumesc!!!
4 comentarii
0
24-07-2015, ora 11:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ecografie abdominala completa a facut ?
0
24-07-2015, ora 17:26
lachriss
lachriss
Buna ziua. Este necesar sa faca o endoscopie digestiva superioara.
0
25-07-2015, ora 10:49
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Ecografie nu a facut. Urmeaza. Tot ce a facut sunt analizele.
0
11-08-2015, ora 12:15
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Doamna Dr. Lacramioara Sintamareanu, a facut o radiografie cu bariu. Acesta a fost rezultatul: http://postimg.org/image/485ubi3vb/. Ce inseamna?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce nu e suficient sportul pentru a slăbi?
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •