Greutate in exprimare

16-06-2019
florin0
Nu este medic/terapeut
florin0
Buna seara. De cateva saptamani imi e foarte greu să spun ce gandesc, ma exprim foarte greu si sunt momente când nu inteleg ce imi spune cineva. Care ar putea fi motivul ? Pe fisa de la psihiatru am diagnosticul de tulburare psihotică acuta
6 comentarii
0
17-06-2019, ora 01:12
Raluca Eonia
Nu este medic/terapeut
Raluca Eonia
Iei medicamentatie ?
0
17-06-2019, ora 03:15
florin0
Nu este medic/terapeut
florin0
Încă nu. Merg azi sa iau reteta
0
17-06-2019, ora 03:48
florin0
Nu este medic/terapeut
florin0
la postarea trecuta ai zis ca vrei sa vorbim, îmi dai facebookul sa vorbim acolo ?
0
17-06-2019, ora 11:56
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ce medicamente luați ?
0
17-06-2019, ora 14:38
florin0
Nu este medic/terapeut
florin0
Seroxat și rispolept
0
17-06-2019, ora 19:52
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Salut.
E de la diagnosticul tau, de la boala ta adica.
Teoretic pastilele (Rispolept si Seroxat)ar trebui in 3-4 saptamani sa isi faca efectul si sa te faca sa te simti mai bine si sa elimine o parte din simptomele descrise mai sus.
Curaj si ai rabdare cu medicamentatia, nicidecum nu renunta la ea, trebuie sa iei timp indelungat medicatie ca sa isi faca efectul, in psihiatrie nu e ca la celelalte, adica iei un antibiotic si astepti ca in 3 zile sa isi faca efectul, aici efectul vine dupa mai mult timp in care iei medicatia recomandata de medic zi de zi.Poti sa citesti intre timp sau sa asculti video-uri motivationale/inspirationale sa vezi daca te pot ajut/incuraja..
Succes si sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul