Durere la vorbire.

19-05-2015
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua domnule doctor! As avea o intrebare pentru dvs.. De ce cand vorbesc mai mult ma doare in zona marului lui Adam?Cand cant la fel. Am fost in luna aprilie la ORL si mi-a spus ca am o sinuzita (dupa un examen radiologic) iar dupa aceea am revenit pentru control si mi-a descoperit candida. Mi-e frica de o boala grava a gatului. De curand am fost si la gastroenterologie si mi-a facut un examen bariat unde esofagul arata normal, stomacul fara semne de nisa si am fost diagnosticat cu gastroduodenita. Tin sa precizez ca am si simptome de BRGE. Gatul mi-l simt asa din luna Martie. Ce ar putea fi? Mama mi-a spus ca noaptea si scartai din dinti, la trezire acuzand durere de cap si maxilar. Dar totusi de ce imi simt marul lui adam asa cand vorbesc mai mult? Multumesc mult pentru raspuns!
1 comentarii
0
19-05-2015, ora 11:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 scartaitul din dinti este simptom inidrect a parazitilor intestinali
2 problemele gastro-intestinale si refluxul afecteaza direc sau Indirect si mucoasa faringelui.. inde se afla si muschii laringelui
3 citeste pe forum cum trebuie sa schimbi regimul in cazul faringitelor iritative de origine gastro-intestinala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.