H pilory si cm virus pot determina prurit?

25-09-2008
mihaela_go
Nu este medic/terapeut
mihaela_go
Am 43 ani.De un an am probleme cu pielea. Ma mananca ingrozitor, mai ales noaptea. Acum a devenit acut pruritul vaginal. Tot de un an fac tot felul de investigatii: dermatologie, alergologie, endocrinologie, ginecologie. Peste tot analizele sunt bune. Am consultat mai multi medici ptr aceeasi specializare si am dus probele la mai multe laboratoare. Sapt trecuta am fost la infectioase si mi-au iesit bacteria h pilory si citomegalovirus. Nu am nici o alta pb de sanatate sau simptom. Sa fie ele de vina?. Este posibil?
5 comentarii
0
28-09-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred.
0
29-09-2008, ora 00:00
mihaela_go
Nu este medic/terapeut
mihaela_go
Ptr. midorin42:..am doua zile de tratament ptr bacteria hp si nu ma mai mananca pielea. Dna doctor Sumandea de la clinica de infectioase Tg. Mures este sigura ca pilory este de vina. Eu sper in rezultatul final. Va multumesc din suflet ptr raspunsul dvs.
0
24-08-2010, ora 17:25
NadiaN
Nu este medic/terapeut
NadiaN
Buna ziua,
Sunt insarcinata in 30 saptamani.
DPN 09.11, sarcina a inceput in 02.02
Am facut analize pentru citomegalovirus in februarie, 22.07, 05.08 si 22.08
In februarie: igg negativ, igm negativ.
In 22.07: igg pozitiv, igm negativ.
In 05.08: igg pozitiv (65), igm negativ (0, 12).
In 22.08 (acelasi laborator ca in 05.08): igg pozitiv (65), igm negativ (0, 13), indice de aviditate 0, 66 (iav 0, 30 = primoinfectie mai veche de 3 luni).
Va rog sa imi spuneti care sunt probabilitatile ca primoinfectia sa se fi produs in primul trimestru de sarcina. Este posibil ca igg sa se pozitiveze intr-un interval atat de scurt?
Care sunt pasii urmatori, avand in vedere ca excludem amniocenteza?
Multumesc!
0
02-09-2010, ora 18:57
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca ati adresat intrebarea unde trebuie!
0
14-08-2013, ora 20:16
anka bujor
Nu este medic/terapeut
anka bujor
Buna seara !in luna septembrie FAC 2 ani de allergie
Am ajuns de nu pot sa mananc nimic, numa besici cu APA PE la incheieturi, calduri furnicaturi usturimi de pie le unici o vlaga sunt ca o leguma, pocnituri in urechi, nas infundat, stranuturi furmicaturi buze cerul gurii arsuri, facut anali e alergologice, IgE totali 300 kul, m au gasit allergica la fructe de mare, penicillina, atat, EU de ce nu mai pot manca nimic?Mananc paste pagine cartofi orez cereale carnea simt rau, pulseazA tot in mine simt capul ca se ingreuneaza si IMI vine sa vomit, nu pot sa IAU deloc antihistaminice IMI vin crampe abdominale si diaree am probat si deltAcorten cum IAU pastile ma simt din ce in ce mai rau, dati mi un sfat
Am furnicaturi si in sprancene ajutati ma, totul s a intamplat dupa o cura de antibiotice klacid si monuril
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.