Helicobacter pilory reflux gastroesofagian!

16-01-2021
valy333
Nu este medic/terapeut
valy333
Buna ziua! in aprilie am 2 ani de cand ma chinui cu aceasta boala si nu mai am nici o speranta in nimic am luat tot ce este posibil de la scheme de antibiotice pana la miere de manuka si nimic problema este ca imi distruge gatul refluxul am arsura in gat continua asta ma sperie mai rau, am fost si la spitalul clinic Colentina mi sa recoltat biopsie am primit tratament si nimic inainte am urmat tratament si investigatii la Laurus Medical si nimic.Mea fost cateva luni mai bine dar am avut o problema la un dinte si am luat antibiotic augumentin si imediat a inceput sa imi fie si mai rau, luasem tratament miere manuka 550mgo suc de aloe vera si colostrum, acum pot sa iau orice nu mai amelioreaza nimic suferinta iau pastile de gat mai precis septogal cu lactoferina sa nu fac ceva rau la gat de la reflux mananc regim nu sunt si nici nu am consumat alcol in ultimi 20 ani am cosumat foarte putin cand eram mai tanar dar nu abuz nu am fumat niciodata, cafea nu am consumat niciodata si totusi boala nu alege!..
2 comentarii
0
16-01-2021, ora 19:52
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Incercati ce va spun eu si mai vorbim. Nu mai mincati ciorbe de nici un fel o perioada chiar si o luna 2 si daca merge bie puteti sa mai faceti dar numai pt o zi, nu sa o tineti in frigider 3-4 zile si sa o reincalziti (legumele din ia fermenteaza si deranjeaza f tare ). Mincati carnea numai pe gratar, mincati mult orez sub toate formele, brinza, oua, covrigi tari orice aliment care nu fermenteaza in intestine. Nu mai mincati fructe o perioada sa va restabiliti 2-3 luni si dupa aceasta perioada mincati un fruct dupa 2 ore de la masa, nu va mai atingeti de dulciuri si fainoase, flora intestinala se reface f f greu. Totodata sa aveti scaunul tare, nu moale ori diareic, acesta ar fi un semn ca flora incepe sa se refaca.
Sunt multe lucruri de spus, dar e bine sa respectati o perioada acestea si sa va testati si singur ca nimeni nu sta sa va pazeasca ce sa mincati si ce nu. Luati acum carbune medicinal de mai multe ori pe zi in special dupa mese, nu are efecte nedative. Numai bine
0
11-04-2021, ora 22:27
Kire
Nu este medic/terapeut
Kire
Salut Tassevasi, îmi poți scrie și mie mai multe detalii aici: ------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici