helicobacter pylori - care sunt simptomele?

18-01-2015
krisskross
Nu este medic/terapeut
krisskross
Am si Eu o intrebare am facut endoscopia si nu mi Au gasit nimic decit au zis ca posibil sa am HP.poate cineva sa mi explice care sunt simptomele cind ai asa ceva cum se manifesta aceasta bacterie
6 comentarii
0
18-01-2015, ora 17:38
matusa
Nu este medic/terapeut
matusa
Se manifesta ca o indigestie severa, balonari, dureri de stomac, etc. Simptome ca la alte probeme de stomac. O simpla analiza de singe (din deget) poate stabili daca este sau nu helicobacter pylori.
0
18-01-2015, ora 19:42
krisskross
Nu este medic/terapeut
krisskross
MultumEsc frumos
0
19-01-2015, ora 06:01
dan1970
Nu este medic/terapeut
dan1970
Salut,

Multumesc pentru mesaj si incurajare.

-*

Am in plan o schema curativa, o putem discuta. CEVA trebuie sa fac, ca o iau razna...


(*modificat de admin)
0
25-01-2015, ora 09:24
Dr. Rain Iasmina
Medicina interna, Timisoara
Dr. Rain Iasmina
Se face o analiza de sange la orice lab. Daca iese pozitiv, exista o schema de tratament care o recomanda gastroenterologul (cel la care s-a facut endoscopia).
Atentie! Chiar daca va mai faceti odata analiza dupa tratament, hp va iesi pozitiv(chiar daca dumnevoastra ati scapat de el) pentru ca anticorpii raman in sange mai mult timp.
0
28-01-2015, ora 11:23
krisskross
Nu este medic/terapeut
krisskross
Azi am fost detectat cu HP cu un nivel de 56.2 si minimul este de 5.0 ce semnifica lucrul acesta este grav
0
06-02-2015, ora 23:18
daria10
Nu este medic/terapeut
daria10
Care e intervalul de pe bulwtinul de analiza? Pai din moment ce la endoscpie nu e nimic nu ai de ce sa te sperii ai simptome!.?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici