HELICOBACTER PYLORI - VINDECARE ?

25-05-2011
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna seara dragilor,

Am deschis acest subiect, ca sa putem scrie mai concis fiecare cum si cu ce s-a tratat de a scapat de aceasta bacterie, sau cum si-a ameliorat incet incet problemele cauzate de ea.

Astept cu mare interes mesajele voastre, vreau cat mai multi sa isi impartaseasca propriile experiente si sa ne ajutam reciproc in problema asta.

Spun din start ca nu cred in eradicarea bacteriei cu ANTIBIOTICE !!!!!!!! ( Vorbesc din proprie experienta )

Multumesc
15 comentarii
0
27-05-2011, ora 23:27
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
GASTRO FIX

Indicatii:
Gastrite, ulcer, indigestii, tulburari digestive, gastroduodenita cronica cu Helicobacter pylori (HP)

Administrare
3 capsule pe zi, dupa mese.

Compozitie:
Produsul GastroFix contine doua ingrediente importante in prevenirea afectiunilor tractului digestiv:
Mastic Gum Extract - 500 mg (standardizat la 35% Acid Masticonic). Mastic Gum este o rasina obtinuta de la copacul Pistacia lentiscus.
NutriCran GI - 50mg, un ingredient patentat care, intr-un recent studiu medical a dovedit proprietati remarcabile in lupta impotriva HELICOBACTER PYLORI.

In compozitia acestuia intra trei produse la randul lor patentate:
Extractul de cranberry (merisor) DBS
Extractul din seminte de struguri Polyphenolic's MegaNatural Gold
Extractul de afine salbatice BluePhenolic.

Efecte:
Ulcerul peptic este o rana care apare pe tractul gastrointestinal la nivelul peretilor stomacului sau al duodenului. Multa vreme s-a crezut ca stresul si/sau alimentatia sunt cauza lui insa de fapt cauza principala a aparitiei bolilor gastrice in general si a ulcerelor digestive in mod special, este o bacterie numita Heliobacter Pylori.
Studii medicale recente arata ca extractul din Mastic Gum impiedica cresterea bacteriei Heliobacter Pylori si deci conduce la repararea peretilor stomacului.

ContraIndicatii:
Nu se administreaza femeilor insarcinate sau care alapteaza.

Prezentare:
30 capsule

Producator:
Smart Living, SUA


Aici sunt cateva marturii a celor care au folosit GASTRO FIX:


Parerea Clientilor

Dorin P., Bucuresti

" Am fost diagnosticat cu bateria H.Pylori si cu ciuperca in esofag, am crezut ca mi s-a terminat viata. Ma simteam ingrozitor, orice mancam ma facea sa ma simt balonat si imi provoca dureri de stomac. Am tot incercat sa gasesc ceva care sa ma ajute, mereu am crezut cu tarie in ierburi si asa am dat peste Mastic Gum Gastrofix. Nu era destul de scump si am zis sa-l incerc; am urmarit cu atentie instructiunile si am tinut dieta. Am fost retestat acum o saptamana si am aflat ca nu mai am Nici bacterie, Nici ciuperca si ma simt de-a dreptul minunat. Recomand acest produs oriciu vrea sa fie din nou sanatos.."

Cornel S, Bucuresti

" Produsul Mastic Gum Gastrofix pe care l-am comandat a fost un adevarat succes, era pentru mama mea, fusese supusa unui tratament inca din Martie si avea foarte putine sanse de cand incepuse acel tratament. Dupa ce a terminat produsul Mastic Gum Gastrofix s-a dus sa se retesteze, iar rezultatele pe care le-a primit au fost minunate, pylori ii disparuse, totul revenise la normal. A fost o masura destul de disperata din partea mea, sa incep sa caut medicamente naturiste pe internet, insa era necesara pentru ca doctorul ii dadea prea multe medicamente puternice mamei mele care are 72 de ani, incepea sa se simta foarte obosita de la acestea. Acum, multumita produsului Mastic Gum Gastrofix cativa dintre prietenii nostri care sufereau si ei de pylori si asteptau sa vada daca rezultatele examinarii mamei mele sunt OK au comandat si ei produsul Mastic Gum Gastrofix. Sa va asteptati la comenzi din parte prietenilor nostri. Va multumesc din nou."

Mihaela B. Iasi

" De fapt am cumparat acest produs pentru fiica mea de 31 de ani care avea dureri ingrozitoare de stomac si care, acum sase saptamani, a testat pozitiv pentru nivele inalte de H. Pylori.A fost testata din nou acum cateva zile si rezultatele au fost negative. Doctorita a spus ca este imposibil sa omori H.Pylori cu altceva decat antibiotice MEGA, dar m-am rugat de ea sa incerce produsul Mastic Gum Gastrofix pentru ca ma opuneam cantitatii uriase de antibiotice. Doctorita nu a vrut sa o retesteze pentru ca nu credeam ca vor fi diferente doar din folosirea unui produs. Cand rezultatele au venit doctorita nu a spus nimic- nu a vrut sa stie ce continea produsul si de unde il luase fiica mea, etc. Sunt ingrozit dar nu surprins ca personalul medical nu vrea sa stranga informatii si sa le ofere pacientilor. Va multumesc pentru produs. Sunt recunoscator ca H. Pylori nu va mai cauza nicio problema fiicei mele."

Victor B, Craiova

" Au trecut aproape doua luni de cand mi-am inceput tratamentul cu produsul Mastic Gum Gastrofix. Nu pot decat sa spun ca in cazul meu a functionat. Nu mi-am testat scaunul pentru ca principalul criteriu in cazul meu era sa stau departe de NEXIUM. Credeti-ma a fost de-a dreptul greu, am folosit NEXIUM si PRILOSEC vreo patru-cinci ani. Toate incercarile mele curajoase de a inceta de a mai lua aceste "medicamente dragute" n-au avut niciun rezultat. Treceau in jur de doua trei zile fara aceste medicamente pana sa innebunesc. Durerea de stomac era atat de puternica...Mai ales noaptea. Eram intr-un cerc vicios. Intelegeam ca nu era sanatos ceea ce faceam dar nu ma puteam opri. De data aceasta am incercat sa nu mai iau NEXIUM dupa ce luasem trei zile produsul Mastic Gum Gastrofix, insa nu a functionat. M-am decis sa reduc doza. O pastila ( 40 mg) nu mai multe. Obisnuiam sa iau doua pe zi. Dupa trei saptamani de produsul Mastic Gum Gastrofix+ OMEGA 3+ Chlorella si o pastila pe zi ma simteam din ce in ce mai bine, asa ca m-am decis sa incetez sa mai iau NEXIUM. La inceput corpul meu nu intelegea ce se intampla cu el. Este un sentiment foarte ciudat. Ma gandesc ca se aseamana cu renuntatul la tigari. Apoi, de-a lungul unei saptamani, am incercat sa beau o jumatate de ceasca de suc de portocale. ( Inainte nu puteam bea sucul fara a avea dureri consecutive). A fost un adevarat test. Nimic. Zambeam. Functioneaza. Acum am deja trei saptamani fara Prilosec. Este un record. Pot chiar sa va spun ca am incercat si Vodka. Si nimic . Chiar si in cazul in care trebuie sa rezum acest medicament nu pot sa va spun decat: Multumesc. Am trait atata vreme fara sa am diaree. Am mai multa putere si mi-am reluat exercitiile. Sunt intr-o strae cu adevarat buna!"

Lucia P, Timisoara

" Am facut ultimul test pentru a vedea daca formula Mastic Gum Gastrofix a eradicat H. Pylori din corpul meu...WOOW, in data de 29 Mai am facut testul (HPSA) si rezultatele acestuia au fost negative. Cele mai bune vesti primite vreodata. Am urmat instructiunile dumneavoastra iar rezultatele au fost uimitoare!!!..Am luat Mastic Gum Gastrofix timp de o luna, conform instructiunilor, am asteptat o luna si apoi m-am dus sa fac acest test, iar H. Pylori a fost negativ. N-am facut nimic altceva diferit decat ca am folosit acest produs, stiu ca aceasta formula functioneaza si vreau sa va multumesc din toata inima mea ca m-ati ajutat de-a lungul acestui proces. Daca nu v-as fi gasit pe internet corpul meu nu s-ar fi vindecat de H. Pylori si probabil ca ar fi devenit din ce in ce mai bolnav din cauza acestei boli!! Nu vroiam sa ma tratez cu medicamentele traditionale si probabil ca as fi murit daca nu ati fi fost pe internet oferindu-ne aceste informatii. Va multumesc de o multime de ori pentru ca mi-ati oferit formula Mastic Gum Gastrofix."

Corina T, Satu Mare

" In 2006, dupa ce a suferit luni intregi de ceea ce el credea a fi arsuri de inima si reflux acidic, sotul meu Nelutu a inceput sa aibe si un miros urat ce parea sa-i vina din gat. Ceea ce ne ingrijora era ca mirosea a sange putrezit. Eram foarte ingrijorati! Ne-am dus la un Gastroenterolog care a comandat imediat o endoscopie. Ni s-a spus ca nu exista niciun leac. Dupa procedura doctorul s-a apropriat de mine cu o infatisare foarte ingrijorata. Mi-a aratat poze ale esofagului sotului meu - puncte negre si ulcere acopereau majoritatea esofagului. Inima mi-a stat in loc cand doctorul mi-a spus ca sotul meu sufera de boala Barret, o conditie pre-canceroasa a esofagului. Ne-a spus ca nu exista niciun leac, dar ca Nelutu ar putea trata simptomele cu medicamente si cu o modificare in dieta; a continuat prin a ne spune ca poate acestea ar tine cancerul la distanta, acelasi lucru fiind valabil si pentru celalalte simptome de care suferea. Din senin o urma de speranta a aparut..Am luat prescriptia si sotul meu s-a obisnuit cu ideea ca va trebui sa ia medicamente tot restul vietii lui. N-am fost multumita de aceast tratament si m-am decis sa fac ceva cercetari pentru a vedea ce poate provoca ulcere. Am descoperit virusul H. Pylori si informatii cum acesta nu raspunde la antibiotice. Incepeam sa-mi pierd speranta cand de nicaieri a aparut o umbra de speranta...acest El a decis sa nu mai ia medicamentatia care ii fusese prescrisa.. Timp de o luna Nelutu a luat produsul regulat si a tinut dieta. Trebuie notat ca el a decis ca in timpul acestui "šexperiment"™ el a decis sa nu mai ia medicamentatia, produsul Mastic Gum Gastrofix era singurul tratament pe care-l lua. La inceput conditia esofagului lui Nelutu era atat de grava incat doctorul a mai cerut inca o endoscopie pentru a determina daca Nelutu va avea nevoie de orice fel de interventie chirurgicala. Am planificat strategic a doua endoscopie in asa fel incat sa cada la cateva zile dupa ce Nelutu si-a incheiat tratamentul de o luna cu produsul Mastic Gum Gastrofix. Nu trecusera decat catve saptamani de cand prima endoscopie a aratat un esofag negru mancat de formatiuni ulceroase...aproximativ sase saptamani mai tarziu si cu o ingrijorare pronuntata si cu un verdict posibil fatal. Nelutu a fost sedat si dus pentru a doua endoscopie. Dupa spaga ni nervi, de data aceasta asteptam nervoasa dar si cu o urma de speranta si curiozitate. Acum...nu s-a mai gasit nimic! Dupa o ora am fost condusa sa-mi vad sotul abia iesit din operatie, putin dupa a aparut si doctorul. Doctorul S. avea o figura uimita si contrariata fiind clar dezorientat cand ne spunea ca atunci cand au inceput interventia se asteptau sa vada ce distrugeri mai facusera ulcerele esofagului sotului meu, insa nu au mai gasit nimic. Gatul sotului meu era la fel de curat si nou ca in ziua cand s-a nascut...A continuat prin a ne spune ca nu mai gasisera niciun punct negru, niciun ulcer gatul lui Nelutu, esofagul sau fiind roz si sanatos ca al unui bebelus. Sa va vina sa credeti sau nu, dar asa era! Am rasuflat cu usurare, mandrie si uimire, bine ca aveam fotografia sa ne demonstreze ca asa era. I-am povestit doctorului despre produsul Mastic Gum Gastrofix si de atunci tuturor celor ce se plang de simptome asemanatoare celor avute de sotul meu ii sfatuim sa incerce acest produs. I-ati salvat sanatatea sotului meu si mai ales viata! In ceea ce ne priveste, le multumim oamenilor ce au inventat produsul Mastiv Gum Gastrofix. Acum o data pe an facem o curatare de prevenire si mentinere, pentru a omora orice fel de virus care isi gaseste calea in organismul nostru prin intermediul mancarii si al apei poluate pe care o bem. Ne bucuram de sanatate si o viata minunata, si datoram toate acestea produsului Mastic Gum Gastrofix, deci va multumim din nou. Cu sinceritate, "

Violeta C, Galati

" Va scriu pentru a va spune ca la sase saptamani dupa ce sotul meu a completat tratamentul cu produsul Mastic Gum Gastrofix, rezultatul in urma testarii scaunului pentru virusul H. Pylori a iesit normal. Ce rezultat mult asteptat, dupa mai bine de doi ani si sapte combinatii diferite de antibiotice. Nu putem decat atribui acest rezultat tratamentului cu produsul Mastic Gum Gastrofix. Va multumesc."

Elena O, Bucuresti

" Va multumesc pentru mostra de Mastic Gum Gastrofix pe care l-am primit-o prin posta. De-a lungul anilor am avut in mod continuu probleme cu un colon spastic, dureri continue in parte de jos a abdomenului, mai ales dupa mese si in momente stresante. Prima data cand mi-a fost prezentat Mastic Gum Gastrofix am fost sceptic, incercasem o multime de alte medicamente fara niciun rezultat. Cu intrebuintarea regulata a Mastic Gum Gastrofix ma simt mult mai bine. Nu numai ca durerea provocata de colon a disparut, dar acum dorm mai bine si pot savura mancaruri care inainte imi provocau un disconfort gastric. Cand recent am ramas fara produsul Mastic Gum Gastrofix am realizat cat de important este ca acest produs sa fie baut in mod regulat. Recomand acest produs tuturor ce au probleme cu colonul si pot sa-i asigur ca folosirea acestui produs va fi cea mai buna decizie luata, ajutandu-i sa preia controlul asupra sanatatii lor."

Gelu T, Bucuresti

" Imbunatatire a starii de sanatate in doar o luna. Am suferit timp de sase luni de dureri puternice mai jos de stern de fiecare data cand mancam. Eram in dureri in fiecare zi necontand ce si cat de mult sau putin mancam. Incepusem sa iau Prilosec. Mi-a oferit o imbunatatire sporadica si limitata. Durerea s-a accentuat si am inceput sa ma ingrijorez. Nu aveam niciun fel de asigurare medicala si nu vroiam sa incep sa iau antibiotice care cauzau mai multe probleme si erau mai toxice decat boala insasi. In ziua de Craciun 2010, am inceput sa caut ajutor pe internet. Am dat peste acest produs special. Nu era scump, si eram in dureri groaznice asa ca m-am riscat. Dupa doar oi luna de cand am inceput sa iau produsul Mastic Gum Gastrofix impreuna cu ceva probiotice, am inceput sa ma simt mai bine. N-am mai luat de atunci nicio pastila de Prilosec si pot manca ce vreau cand vreau atata timp cat iau regulat produsul Mastic Gum Gastrofix. A fost un adevarat miracol. Nu imi mai fac griji ca o sa lipsesc de la serviciu sau ca o sa mai am dureri. Va multumesc pentru acest produs!!! Fie ca Dumnezeu sa binecuvanteze eforturile dumneavoastra de a ajuta pe ceilalti!"

Laura S, Cluj

" Mi-am facut testul si rezultatele au fost negative pentru virusul H. Pylori. Va multumesc pentru acest produs minunat. Apreciez faptul ca nu a trebuit sa iau medicamente ca sa scap de aceasta problema."

Nicolae L, Oradea

" Am fost diagnosticat cu H. Pylori si ulcer la stomac in Septembrie anul trecut. Am gasit site-ul dumneavoastra si am comandat Mastic Gum Gastrofix cum am citit informatia. Sunt fericit sa va anunt ca tocmai ce am primit rezultatele de la testul Antigen pentru scaun si sunt negative. Vreau sa va multumesc iar si iar pentru ca mi-ati readus sanatatea. Beau acum sucuri de morcovi si varza pentru a-mi ajuta procesul de vindecare al ulcerului. Am programata o endoscopie in cateva saptamani ca sa vad cum a inaintat. Sunt sigur ca sunt pe drumul cel bun. Va multumesc din nou pentru acest produs nemaipomenit. Nu a fost necesar sa iau cantitatea uriasa de antibiotice pe care doctorul meu mi-o prescrisese. M-a obligat sa le iau anul trecut cand a descoperit virusul H. Pylori si nu au functionat- A fost un cosmar intregul tratament si tot nu a functionat. Din cauza acestui tratament cu antibiotice am dezvoltat un ulcer anul acesta. Acum ma simt din nou puternic si sanatos! Va multumesc, va multumesc, va multumesc!!!"

Sandu V, Resita

" Am incercat trei tratamente de la doctori diferiti si niciunul nu stia ce e in neregula cu mine. Apoi m-am dus la un terapeut naturist de-a lungul ultimului an. De-a lungul ultimului an am luat diverse produse naturist si ma simt mult mai bine insa a durat mai mult decat terapeutul ar fi crezut la inceput. N-am fost niciodata testata pentru virusul H. Pylori, pentru ca nimeni nu mi-a spus niciodata nimic despre el, dar am toate simptomele specifice, am aflat doar dupa zile pline de disperare, de cautare pe net cand am dat de site-ul dumneavoastra. Am terminat produsul dumneavoastra acum o luna dupa ce l-am luat 6 luni, si ma simt cu adevarat bine. Va multumesc foarte mult. Mi-as fi dorit doar sa-l gasesc mai din timp, as fi salvat o multime de bani."

Cristina P, Constanta

" Sunt foarte incantat sa va anunt ca rezultatele testului au fost negative. Am observat ca in intervalul Decembrie-Ianuarie in care luam produsul Mastic Gum Gastrofix nu m-am trezit o singura data noaptea. As vrea sa stiu care a fost ingredientul care m-a ajutat sa dorm atat de bine. De obicei ma trezeam in jur de ora 3, 3:30 si nu puteam sa adorm la loc pentru inca doua ore. Unii dintre prietenii mei erau sceptici altii nu au crezut de loc. Ma bucur foarte mult sa le spun rezultatele. Va multumesc din nou!"

Maria L, Bucuresti

" M-am dus pentru a-mi reface o endoscopie pe data de 20 martie 2011, si mi s-a spus ca totul era ok, nemaigasind nicio urma de virusul Pylori. Am fost foarte multumita de aceste vesti. As vrea sa va transmit un foarte mare multumesc dumneavoastra si produsului Mastic Gum Gastrofix. Este un produs minune si il recomand cu toata inima. Cu recunostiinta si inca odata un mare Multumesc!"

Iulia H, Tulcea

" Eu sunt persoana care a vorbit cu dumneavoastra la telefon acum patru saptamani. Nu eram sigura daca luasem produsul asa cum trebuia pentru ca obisnuiam noaptea sa mai mananc cereale inainte sa iau produsul. Am crezut ca trebuie sa repet tratamentul inca o luna dar dumneavoastra m-ati incurajat sa trimit proba de scaun la Medlife ( carora le trimisesem si prima proba de scaun) pentru a vedea daca intr-adevar mai e nevoie sa reiau tratamentul sau nu. Ei bine, asa am si facut iar rezultatele au fost negative pentru virusul H. Pylori!!!! Am fost atat de emotionata cand am primit vestile, si v-am promis ca am sa va spun ce rezultate vor fi asa ca sper ca ati primit acest bilet!!!! Sunt sincer recunoscatoare pentru ajutorul acordat!!! "

Dorin G, Dragomiresti

" Sunt onorat sa va scriu pentru a va informa ca formula dumneavoastra Mastic Gum Gastrofix m-a vindecat intr-adevar de virusul H. Pylori.in doar 4 lun1! Dupa cum stiti, profesorul Tanase m-a recomandat confidential spunandu-mi ca a testat produsul dumneavostra. De fapt, a mentionat ca produsul dumneavoastra este singurul remediu cunoscut pentru Pylori peste care a dat care chiar functioneaza. Astfel mi-a permis sa nu trebuiasca sa mai folosesc antibioticele conventionale care, dupa cum stim, pot fi in detrimentul pacientilor, in special al pacientilor cum sunt si eu, care au o istorie de Candidoza. Cum am un respect deosebit fata de domn profesor, am tinut neaparat sa intru in contact cu dumneavoastra, de aici si contactul meu initial recomandat de catre profesor. Ei bine, dupa cum se spune, restul e istorie. Profesorul Tanase a atestat faptul ca ultimul test facut pentru a vedea daca virusul H. Pylori mai exista sau nu este negativ. Va multumesc din tot sufletul pentru dedicatia cu care ati muncit la formula Mastic Gum Gastrofix, si pentru suportul sincer pe care mi l-ati acordat in timpul tratamentului. Sinceritatea dumneavoastra a devenit un lucru foarte rar in ziua de astazi. Va rog sa luati toate acestea ca un elogiu din toata inima adresat dumneavoastra. Inchei totul prin a va ura o zi splendida, mult noroc si bunavointa cu marketingul global al acestui produs minunat. Cu sinceritate, "

Dinu E, Bacau

" Tocmai ce am terminat si cea de a 27a zi de cand iau produsul si trebuie sa va spun ca este un produs nemaipomennit. Situatia stomacului meu s-a schimbat radical. In primul rand ulcerul meu sangeros a disparut si nu mai am niciun simptom de niciun fel. Gata cu senzatia de arsura, durere, si vesnica senzatie de foame. Nu mai trebuie sa mananc de trei ori pe zi si pot manca o varietate de produse. Sunt foarte recunoscator dumneavoastra si produsului dumneavoastra. Cu respect, "

Petru R, Ploiesti

" Informatiile sunt nemaipomenite-va multumesc! Nu pot sa va multumesc in deajuns pentru toate informatiile pe care mi le-ati tirmis. E mult mai bine decat orice vizita la un doctor pe care am avut-o vreodata. Raporturile dumneavoastra sunt foarte usor de citit si sunt extrem de informative si de mare ajutor. Cea mai buna parte e ca pot sa ma duc sa le recitesc de cate ori vreau. Am ales programul dumneavoastra pentru ca mereu am crezut in tratamentele naturiste, decat in medicamentatie, care dupa parerea mea nu face altceva decat sa mascheze problema si nu sa o vindece. Pe langa faptul ca mi-a vindecat eroziunea gastrica/ ulcerul trateaza de asemena si candidoza care pare sa se dezvolte in continuu, sunt nevoit sa o vindec, tinand cont ca majoritatea problemelor mele au inceput anul trecut cand am luat antibiotice. Va multumesc!"


Gabriel C, Bucuresti

" Mi-am recapatat viata! Datorez totul formulei produsului Mastic Gum Gastrofix!!! N-am observat nicio imbunatatire decat dupa trei zile de cand am terminat tratamentul de 60 de zile. Deja ma dadusem batuta, cand am inceput sa observ ca incep sa ma simt din ce in ce mai bine. Acum, doua saptamani jumate mai tarziu abia daca mai am ceva simptome si ma simt fabulos- ca si cum corpul meu incet, incet isi revine la forma sa initiala si ca si cum cineva mi-ar fi curatat creierul. Virusul H. Pylori mi-a fost descoperit de catre un doctor care practica tehnica craniobiotica, dupa ce deja cheltuisem mii de RON pentru doi ani in birourile unor diversi doctori. Nimeni nu-si putea da seama ce cauza aveau simptomele mele neobisnuite. Pe langa teribila imflamare a intestinelor, care nu vroia sa dispara, dezvoltasem si simptome de spondilita, rosacea, oboseala suprarenala, hipoglicemie si ceva tulburare ciudata a sistemului nervos. Aveam o senzatie ciudata de incarcare electrica in creierul meu si ameteala in fiecare zi. Am fost supectat de Ms dar si aceasta varianta a fost apoi respinsa. Toate analizele de sange aratau ca eram sanatos ca un cal. Nu toleram niciun fel de anti-imflamatoare sau analgezice. Doctorii au devenit atat de frustrati in ceea ce ma privea ca ultimul m-a intrebat iritat "™Ce vrei de la mine?"™ si m-a trimis la un neuro-psiholog. Se presupunea ca anxietatea era problema mea. Nu mai aveam multa speranta si eram foarte nervos. Nu aveam simptomele obisnuite pentru ulcer de stomac cu dureri de stomac si reflux acidic, dar avea o durere localizata in aceea zona (pe care abia o mai simt) si ma balonam si transpiram incredibil de mult. H. Pylori imi distrusese sanatatea in toate modurile posibile. Daca doctorii m-ar fi ascultat poate ca si-ar fi dat seama. Un kiropractician si-a dat seama...ca sa vezi! Cat de norocos am fost ca am gasit site-ul dumneavoastra!! Continui sa-mi fac rezerve de ulei de peste, ulei de nuca de cocos, probiotice. Sunt atat de fericit incat as plange de bucurie!!! Am si comandat si pentru fratele meu din Suceava in urmatoarele doua saptamani. Momentan nu este in tara. Va multumesc din nou si tineti-o tot asa!"

Gabriela S., Bucuresti

" Am 33 de ani si acum 8 ani am fost diagnosticata cu GERD prin intermediul unui GI. In ultimii opt ani a trebuit sa iau Prilosec in fiecare zi. Daca uitam o singura doza as fi fost in dureri groaznice. Acum un an am incercat sa nu mai iau deloc Prilosec si sa-l inlocuiesc cu un carbune la fiecare masa dar dupa o saptamana senzatia de arsura era atat de puternica incat am fost nevoita sa reiau Prilosec. Frustrata de faptul ca era nevoie sa iau o pastila pentru a fi normala, am dat de site-ul dumneavoastra si m-am decis sa cumpar acest produs. L-am folosit asa cum era indicat si am luat dieta dvs de pe site. Dupa o saptamana, acest produs a facut ca stomacul meu sa se simta de parca ar fi avut din nou 18 ani si am putut astfel sa ma opresc din a mai lua Prilosec. Sernzatia de arsura mi-a trecut si de atunci pot spune cu mana pe inima ca n-a mai trebuit sa iau Prilosec. Este cu adevarat remarcabil in ceea ce ma priveste si in opt ani de zile niciodata nu m-am simtit asa de bine ca acum. Sunt atat de recunoscatoare ca am cumparat acest produs. Chiar functioneaza! "

Constanta P, Hunedoara

" Va multumesc foarte mult pentru acest produs. Am fost diagnosticata cu H. Pylori in Februarie si am inceput imediat sa iau antibiotice dar a trebuit sa intrerup tratamentul cu ele pentru ca aveam efecte secundare. Apoi in doua zile doar, a sosit produsul dumneavoastra si am urmat dieta recomandata de dvs. Dupa o luna am fost din nou testata si acum rezultatele erau negative pentru H. Pylori. Sper din tot sufletul ca virusul H. Pylori nu are sa-mi reapara, dar daca acesta va fi cazul, acum stiu de la cine sa cer ajutor."


Miruna S, Bucuresti

" Formula Mastic Gum Gastrofix este super! Stomacul meu se simte mult mai bine- am mancat ceva marcovi cruzi, organici iar ieri am baut produs verde organic- iar stomacul meu este ok! Am mancat si niste fructe crude de asemenea ( prune, struguri si mango) avand rezultate la fel de minunate!! Lasati-ma sa va spun doar ca m-am retestat si virusul H. Pylori a disparut!! Formula Mastic Gum Gastrofix este minunatat si va multumesc din adancul inimii.si stomacului meu!"

Petrica L, Bucuresti

" Eu si sora mea suferim de ulcere peptice de ceva ani si in cazul amandurora situatia s-a inrautatit. A fost mai apoi vindecat complet doar datorita produsului dumneavoastra, pe care i l-ati dat. Apoi mi-ati oferit cu bunatate si mie produsul necesar pentru un tratament de o luna si in aceasta luna de tratament ulcerul a disparut, acum dupa cativa ani nu am mai avut deloc probleme. Va multumesc din nou."

Stelian C, Oradea

" V-am povestit candva despre ulcerul meu perforat, era foarte rau pe atunci, cu mult sange in scaun. Mi-ati sugerat sa incerc produsul pentru ulcer, si la cateva zile de la intoarcerea mea din Danemarca, am inceput tratamentul pentru 30 de zile. Dupa prima saptamana, ma simteam deja mult mai bine iar durerea era mult mai usoara, dupa cea de a doua saptamana durerea si sangerarea se oprisera complet. Am urmat intregul tratament, si pana in ziua de astazi, n-am mai avut nici dureri si nici sangerari. Va multumesc si Dumnezeu sa va binecuvanteze!"

George H, Ploiesti

" In Aprilie 2010, m-am dus la doctorul meu plangandu-ma de vesnicile arsuri, indigestii, balonare si dureri de stomac. In urma unei probe de sange si de scaun s-a descoperit ca aveam o infestare grava cu parazitul stomacal numit H. Pylori. Mi-a fost recomandat sa urmez cursul unui tratament de o saptamana format din doua antibiotice puternice si un calmant al acidului. Dupa doar doua zile de la inceperea acestui tratament aveam deja diaree severa, crampe stomacale, greata si ma simteam teribil si cu dureri de cap. Apoi mi s-a dat formula Mastic Gum Gastrofix care mi s-a spus va indeplini aceeasi functie ca si antibioticele. In prima saptamana a tratamentului vechile simptome inca persistau: eram inca obosit si cu dureri de cap. In a doua saptamana simptomele incepeau sa se potoleasca, si o graduala dar clara imbunatatire devenea evidenta. Dupa doua saptamani ma simteam ca un alt om. Durerea de stomac disparuse complet, gata cu refluxul, balonarea, diareea, durerile de cap si in general ma simteam mult mai bine. Pe durata acestui tratament n-am facut nicio schimbare majora in dieta sau stil de viata. Am dus la capat tratamentul iar o luna mai tarziu doctorul mi-a retestat proba de scaun, iar rezultatul a fost negativ pentru H. Pylori. De cand am incheiat acest tratament starea mea generala s-a schimbat, am mai multa energie, culoarea si tonul general al pielii mele s-a imbunatatit. Umghiile imi sunt mult mai puternice si imi cresc mult mai repede, ca sa nu mai vorbesc de par!. Sper ca mult mai multi oameni sa aibe acces la acest produs. Antibioticele folosite deobicei sunt atat de puternice si pline de efecte secundare. Aceasta formula este cu adevarat o descoperire fantastica"

Naghi L, Gheroghieni

" Pe perioada anului 2010 situatia ulcerului meu devenea din ce in ce mai grava (cred ca tot din cazua lui Basescu). Am fost diagnosticata ca avand ulcer peptic si am inceput tratamentul, ce implica 10 zile de administrat antibiotice. Nu m-a ajutat deloc asa ca am inceput un alt tratament ce cuprindea doua antibiotice diferite. Starea mea de sanatate se imbunatatise, dar doar pentru o perioada scurta, apoi durerea se intorsese parca cu o dorinta de razbunare. Intre timp am auzit de Mastic Gum. Durerea si disconfortul au disparut si nu s-au mai intors niciodata (pina acum). Va multumesc foarte mult."

Cleopatra B, Medgidia

" Toata viata mea de adult am suferit din cauza durerilor de stomac si a arsurilor. Acum cativa ani doctorul meu m-a diagnostica cu ulcer peptic. Mi-a prescris un tratatment de antibiotice pe durata unei saptamani. Nu a functionat asa ca mi-a prescris un alt tratament. Acesta mi-a usurat durerea o saptamana sau cam asa ceva, dar apoi durerea s-a intors mai puternica. Pe durata acestui tratament mi s-a povestit despre produsul dumneavoastra traditional de catre un prieten ; am inceptu sa il iau iar la finalul celor 90 de zile ma simteam complet vindecat. Toate acestea se intamplau acum trei ani si nici ulcerul sau durerea nu au mai revenit. Inca continui cu dieta recomadata cu putine grasimi, putin zahar sau acid si mi-am redus cantitatea de alcool consumata. Sunt foarte recunoscator pentru ajutorul acordat."

Sica T, Iasi

" In Septembrie anul trecut am fost spitalizata timp de doua zile din cauza unui ulcer perforat. Mi s-a dat un tratament de sase saptamani pe baza de antibiotice. La finalul tratamentului s-a hotarat sa fie prelungit pentru inca sase saptamani. Atunci am primit tratamentul cu Mastic Gum Gastrofix din partea dumneavoastra. Dupa ce am incheiat acest tratament ma simteam mult mai bine si m-am reintors la spital pentru o retestare. Doctorul a fost uimit de cat de bine se vindase ulcerul spunand ca nici macar nu mai putea gasi o urma ca fusese candva acolo. A spus ca niciun alt tratament nu mai este necesar. Ma simt foarte bine acum si nu iau niciun fel de medicament. Va adresez multe multumiri pentru ca m-ati ajutat. Va rog sa-mi mai trimiteti 4 flacoane pe care le voi tine doar pentru cazul in care s-ar putea sa am nevoie din nou."
0
28-05-2011, ora 00:16
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Mugurii de brocoli te scapa de ulcer si cancer la stomac

Persoanele care consuma zilnic 70 de grame de muguri de brocoli timp de doua luni sunt mai protejati impotriva gastritei, ulcerului si cancerului la stomac, arata un nou studiu.

"Am identificat un aliment, care are un efect mare asupra bolilor gastrice si poate preveni cancerul la stomac, daca este consumat in mod regulat", a declarat nutritionistul Jed Fahey, potrivit Reuters.

Brocoli contine sulforaphane, o substanta care are rolul de a distruge bacteriile responsabile de aparitia celor mai multe cazuri de ulcer sau alte boli gastrice.

"Mugurii de brocoli contin o cantitate mai mare de sulforaphane decat cei adulti", a mentionat Fahey.

Studiul a fost facut pe 50 de persoane din Japonia care aveau bacteria Helicobacter Pylor, o bacterie care infecteaza mucoasa stomacului si a duodenului.

25 dintre pacienti au consumat zilnic timp de doua luni cate 70 de grame de muguri de brocoli, iar restul au consumat alimente care nu contineau o cantitate mare de sulforaphane.

Pacientii care au consumat muguri de brocoli au prezentat o imbunatire a starii de sanatate.
0
19-06-2011, ora 17:57
adin12
Nu este medic/terapeut
adin12
Va rog sa-mi spuneti datele de contact-telfon.fax-pentru a comada Gastrofix, pentru ca nul gasesc
Multumec.
0
26-06-2011, ora 13:53
angelica75
Nu este medic/terapeut
angelica75
si eu am fost diagnosticata cu heliycobacter, am luat amocicilina, claritromicina si ceva pentru aciditate, 7 zile. medicul a zis ca sansele sa dispara sunt de 95 %. nu pot face testul pentru ca trebuie sa treaca 3 luni de la tratament.
acum ceva timp in urma, cand nu stiam ca am acasta bacterie, am citit pe acest site o reteta naturista, dar nu o mai gasesc. poate sa ma ajute si pe mine cineva!
multumesc anticipat
0
27-06-2011, ora 07:55
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna Angelica.Imi pare rau ca si tu te confrunti cu bacteria asta.E tare nasoala si parsiva.Ce pot sa zic este ca nici eu nu m-am vindecat de bacterie cu antibiotice, si cred ca doar 1% din cei care le iau chiar au scapat de ea.Sa nu mai vorbesc de reactii adverse.Ce am auzit eu ca e bun pentru bacteria asta e MASTIC GUM, si crede-ma ca de cand am bacteria asta am devenit experta in domeniu.Este cam scump, 130 de ron, si eu vreau sa mi-l procur cat de curand.Am incercat multe retete naturiste, Dumnezeu mi-e martor, dar stiu ca pana la urma o sa gasesc leacul.Asa ca nu dispera, ca intr-un final va fi bine.te mai astept daca mai ai nelamuriri.multa sanatate
0
27-06-2011, ora 11:02
angelica75
Nu este medic/terapeut
angelica75
multumesc mult pentru raspunsul promt! mastic gum se gaseste in Romania? eu din pacate nu mai locuiesc in romania, dar sa vad poate mi-l procur! eu nu am nici un fel de probleme cu stomacul, nici gastrita, nici nimic. am facut o endoscopie pentru ca ma supara gatul si nu gasesc nici un leac pentru el crezand ca totul vine de la stomac.
inainte aveam arsuri la stomac si ma supara stomacul, dar acum de cand am terminat antibioticele, aproape 3 saptamani, nu mai am nici un fel de probleme. trebuie sa astept sa treaca cele 3 luni sa-mi pot face un test. este cam scump si trebuie sa mi-l platesc singura
si tie multa sanatate si multumesc mult pentru raspuns
0
09-02-2013, ora 16:09
leo kww
Nu este medic/terapeut
leo kww
vad ca nu a mai comentat nimeni demult As dori si eu o adresa de unde sa/mi pot cumpara acest produs, sau nu mai este de actualitate.Va rog mult ma distrus aceasta bacterie.Multumesc
0
12-02-2013, ora 17:21
lucia78
Nu este medic/terapeut
lucia78
Din cate am inteles este bun acest produs, dar eu m-am decis sa incercam cu Miere de Manuka.
0
24-02-2013, ora 21:07
marinmaricica
Nu este medic/terapeut
marinmaricica
buna si eu am descoperit de curand helicobacter am facunt un tratament ca toti ce lanti dar nici un rezultat si as in cerca cu mastic gum gastrofix dar de unde se poate face comanda
0
26-02-2013, ora 20:10
bluerosetw
Nu este medic/terapeut
bluerosetw
Buna ziua,

Stie cineva, va rog, daca in Romania exista testul de depistare Helicobacter prin uree radioactiva? Mama are suspiciuni de infectie dar ii este groaza de endoscopie (a mai facut acum ceva ani una si nu a decurs deloc bine). Va incerca si test din materii fecale, dar ma gandeam ca poate ar fi sansa sa afle cu siguranta prin testul cu uree un diagnostic.

Multumesc mult!
1
26-03-2014, ora 11:32
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Eu am eradicat aceasta bacterie in urma cu peste 3 ani si nu mai am nici un simptom, dupa ce ma chinuise foarte multi ani la rand. Este vorba de un extract de plante, sub forma cristalizata si capsulate. Aceste capsule se iau cate una pe zi timp de 30 de zile. tratamentul nu se intrerupe. Dupa 4-5 zile dispar arsurile atroce dar trebuie continuat tratamentul timp de 30 de zile -cum spuneam. Este o mare bucurie sa poti manca orice, fara sa-ti fie teama ca-ti va fi rau. Tratamentul aceste costa in jur de 60 de lei
0
07-07-2014, ora 20:09
alina19761
Nu este medic/terapeut
alina19761
Buna ziua. Intrebarea mea este de la ce firma este Mastic Gum pe care il lauda toata lumea pt helicobacter pylori. De unde pot cumpara?
0
24-08-2014, ora 13:16
Secrets
Nu este medic/terapeut
Secrets
Am si eu aceeaşi problema...mi sa găsit helicobacter am făcut tratament 10 zile antibiotic...dar acum chiar dacă am refăcut analiza la scaun si iese negativ am in continuare cam tot timpul dureri când manac...arsuri mereu...si un miros neplăcut in gura...si pe lângă astea mai am si nişte afte care imi ies de ceva ani si de care nu reuşesc sa scap si nu înţeleg de la ce se fac!as vrea sa găsesc soluţia problemelor mentionate mai sus...pentru ca nu mai suport starea asta la stomac si mai ale mirosul neplăcut care nu înţeleg de unde vine câteodată parca vine din limba câteodată din gât de la amigdale...din stomac nu mi se pare ca vine...cel puţin aşa cred când ragai...cine imi poate da nişte sfaturi! Multumesc
0
20-07-2015, ora 17:00
Simana16
Nu este medic/terapeut
Simana16
Buna ziua!Ma poate anunţa si pe mine care sa trata cu Mastic Gum Gastrofix de Helicobacter pyilori?Ati ţinut regim alimentar special sa nu?Va rog sa ma informaţi si pe mine ca il am si eu?
0
07-02-2020, ora 22:31
Maria Iliesi
Nu este medic/terapeut
Maria Iliesi
Va rog sa ma ajutati de unde cumpar Mastic Gum Gastrofix. Va rog scrietim personal. mariasvinti@gmail.com
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: