Hematii in urina, usturime la urinare si urocultura fara bacterii.

10-04-2019
Adelina7
Nu este medic/terapeut
Adelina7
Buna ziua! Ma numesc Adelina si am 27 de ani. Totul a inceput cu senzația de usturime la urinare si durere in zona rinichilor. Am facut urocultura si nu a fost identificată nicio bacterie. Am fost la urolog, care mi-a recomandat Uractiv litho, deoarece la Computerul tomograf mi-a iesit ca diagnostic hiperdensitati pulverulente la nivelul unor papile si calice bilateral. După o lună de la tratament, am avut din nou usturime mare la urinare si durere in zona rinichilor. Am repetat urocultura si sumarul de urina, iar la urocultura nu s-a identificat nicio bacterie, însă la sumarul de urina totul a fost in parametrii normali, numai hematiile au fost 10 mg/dL. Am fost din nou la urolog si mi-a zis ca rinichii sunt inflamati si mi-a dat flamexin plicuri. Am luat 7 zile flamexin si am aceleasi simptome de usturime, durere la rinichi Si o stare continuă de oboseala. Mi-am facut si control ginecologic, PAP si examen secretie vaginala pentru a exclude vreo afecțiune de genul acesta, însă toate au iesit in regula. Nu stiu ce sa mai fac.
Va rog mult, astept parerea dumneavoastra in legatura cu un diagnostic si un eventual tratament cat mai urgent. Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
13-04-2019, ora 11:56
Adelina7
Nu este medic/terapeut
Adelina7
Nu s-a mai confruntat nimeni cu asta? Orice sfat/ parere sunt binevenite. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hematii în urină - explicații
  •