Hemoroizi?
Buna Ziua,
De ceva vreme (cateva luni) am sesizat ca atunci cand merg la toaleta dupa scaun am putin sange, nu am bagat de seama pt ca era prea putin, dar la ultimele doua scaune a fost foarte mult si parea ca sangerarea nu se mai opreste, acum sunt putin speriat si din ceva cercetari pe internet as putea spune ca ar fi hemoroizi, tin sa precizez ca sangele e de culoare rosu deschis ca si dintr-o rana proaspata, iar cantitatea care am eliminato era mult prea mare pt a veni de pe colon (parerea mea), plus ca mi se pare a avea o mica umflatura la anus, tare nu as vrea sa merg la doctor si as dori sa imi spuneti daca as putea verifica eu cumva pt a fi mai sigur ca sunt hemoroizi si daca sunt hemoroizi imi puteti spune daca as putea urma un tratament pt ei.
Va multumesc.
De ceva vreme (cateva luni) am sesizat ca atunci cand merg la toaleta dupa scaun am putin sange, nu am bagat de seama pt ca era prea putin, dar la ultimele doua scaune a fost foarte mult si parea ca sangerarea nu se mai opreste, acum sunt putin speriat si din ceva cercetari pe internet as putea spune ca ar fi hemoroizi, tin sa precizez ca sangele e de culoare rosu deschis ca si dintr-o rana proaspata, iar cantitatea care am eliminato era mult prea mare pt a veni de pe colon (parerea mea), plus ca mi se pare a avea o mica umflatura la anus, tare nu as vrea sa merg la doctor si as dori sa imi spuneti daca as putea verifica eu cumva pt a fi mai sigur ca sunt hemoroizi si daca sunt hemoroizi imi puteti spune daca as putea urma un tratament pt ei.
Va multumesc.
2 comentarii
Ceva de genu am si eu si nu stiu ce se intampla, numai ca eu am inceput sa am si dureri si incep sa fie din ce in ce mai mari as vrea sa stiu si eu despre ce este vb, va ryugam foarte mult sa ne ajutati, multumim
OK! Eu de 2-3 ani lenevesc, sincer acu, stau acasa numai in pat, la PC multe ore..si evit sa stau in picioare din cauza durerilor de spate, poate fi din cauza statului prea mult jos, am auzit ca soferii fac hemoroizi, ca stau mereu la volan.noi ar trebui sa avem o viata activa sa avem tot timpul ceva de facut nu sa stam la PC sau in pat..am si eu simptome dastea, mie imi iesea anusul cu 1cm in exterior, apoi in ultima saptamana a inceput sa ma jeneze cand foloseam hartie...apoi ieri cand am terminat ultimul scaun aceeasi treaba imi iesea anusul in exterior apoi mi-a aparut o galma de culoare mov vanata.am fost la medic si mi-a zis ca am un hemoroid.
Sa evit mancarurile condimentate, sa evit sa stau mult pe WC si mi-a recomandat o alifie ceva de genul..cam asta e tot.
Sa evit mancarurile condimentate, sa evit sa stau mult pe WC si mi-a recomandat o alifie ceva de genul..cam asta e tot.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4hemoroizi? cancer anal?
- 3Hemoroizi, fisuri anale sau cancer?
- 3dureri si arsuri anale!
- 5Am hemoroizi sau ceva mai rau?
- 1Hemoroizii şi o viitoare sarcina
- 6Escrescenta tare cit o aluna in zona anusului
- 1Tratamente naturiste curative pentru hemoroizi interni si externi
- 10hemoroid
- 8Colon iritabil si hemoroizi - un regim extrem de sarac in proteine
- 10Simptome ciudate, va rog sa ma ajutati.
- 0Hemoroizi si scurgere
- 3Probleme Hemoroizi
- 2Hemoroizi?
- 1Exista totuși o metoda de tratament cu anumite alifii pentru hemoroizi.
- 1Intoxicatie cu Euthyrox
- 7Hemoroizi - Credeti ca mai pot face ceva daca imi schimb stilul de viata?
- 2Bășică cu sânge pe anus
- 2Probleme cu constipatia
- 2Inflamatie anala
Mai multe informații despre: Hemoroizi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
