hemoroizi?

28-01-2011
florinacio
Nu este medic/terapeut
florinacio
am sangerari dupa scaun de vreo 12 ani, dupa o constipatie puternica mi-a aparut.am fost la medic, mi-a dat tot felul de tratamente.anul trecut nu prea am mai avut sangerari decat cant ma constipam.daca beau ceai verde nu am probleme, cum nu beau iar apar si am niste umflaturi care uneori se vad, alteori nu.nu beau alcool, nu fumez, fac sport.am folosit uneori proctoglivenol supozitoare si erau ok.nu beau apa, daca ajung la 1 litru pe zi, iarna nici atat.sa fie hemoroizi?e vreun pericol daca inaintez in varsta?am 37 ani.multumesc!
1 comentarii
0
10-02-2011, ora 12:45
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
cel mai probabil este vorba de hemoroizi, trebuie rezolvata problema pt a nu se ajunge la o situatie mai complicata. Mergeti la medic pt a stii sigur.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.