Hemoroizi
Buna ziua.
Vara ce a trecut am avut o infectie cu Candida, nu a fost severa dar mi-a provocat complicatii, aveam ba diaree ba constipatie si asa a fost cateva luni la rind.
Dupa o constipatie mai severa am avut durere anala si senzatia de imflamatie si sangerare in timpul scaunului.
Am mers la un medic proctolog din Chisinau, caci de aici sunt, si mi-a spus ca am hemoroizi si o fisura anala.
Am tot tratat atunci cu supozitoare de tot felul, efect era dar pina cind iar ma apuca o criza de cosntipatie, si atunci am inteles ca pina nu tratez digestia nu ma fac bine.
Digestia e ok acum, durerea anala a disparut si ea, fisura anala am tratat-o.
Dar citeodata parca mai simt un usor discomfort anal, nu ma doare, de parca simt ceva acolo.
Poate o zi sa persiste iar a doua zi sa nu simt nimic, se manifesta mai mult cind sunt la serviciu si stau mult timp asezat, mai simt o usoara usturime in timpul scaunului ce trece imediat dupa.
Vara medicul la care am fost mi-a propus sa operez hemoroizii, dar am renuntat din frica de aceasta operatie, i-am tratat cu ajutorul supozitoarelor, a ramas acest discomfort la care daca nu atrag atentia nici nu-l simt.
Vreau sa aflu daca este normal ca sa simt acest discomfort sau mai bine sa merg la operatie?
Toate aceste probleme m-au adus intr-o stare de depresie si ma pune pe ganduri de fiecare data cind simt acel discomfort. De aceeia deja ma gindesc la operatie ca sa scap complet de aceste probleme si sa uit de asta.
P.S sa trec peste toate aceste probleme foarte mult m-a ajutat sportul
Vara ce a trecut am avut o infectie cu Candida, nu a fost severa dar mi-a provocat complicatii, aveam ba diaree ba constipatie si asa a fost cateva luni la rind.
Dupa o constipatie mai severa am avut durere anala si senzatia de imflamatie si sangerare in timpul scaunului.
Am mers la un medic proctolog din Chisinau, caci de aici sunt, si mi-a spus ca am hemoroizi si o fisura anala.
Am tot tratat atunci cu supozitoare de tot felul, efect era dar pina cind iar ma apuca o criza de cosntipatie, si atunci am inteles ca pina nu tratez digestia nu ma fac bine.
Digestia e ok acum, durerea anala a disparut si ea, fisura anala am tratat-o.
Dar citeodata parca mai simt un usor discomfort anal, nu ma doare, de parca simt ceva acolo.
Poate o zi sa persiste iar a doua zi sa nu simt nimic, se manifesta mai mult cind sunt la serviciu si stau mult timp asezat, mai simt o usoara usturime in timpul scaunului ce trece imediat dupa.
Vara medicul la care am fost mi-a propus sa operez hemoroizii, dar am renuntat din frica de aceasta operatie, i-am tratat cu ajutorul supozitoarelor, a ramas acest discomfort la care daca nu atrag atentia nici nu-l simt.
Vreau sa aflu daca este normal ca sa simt acest discomfort sau mai bine sa merg la operatie?
Toate aceste probleme m-au adus intr-o stare de depresie si ma pune pe ganduri de fiecare data cind simt acel discomfort. De aceeia deja ma gindesc la operatie ca sa scap complet de aceste probleme si sa uit de asta.
P.S sa trec peste toate aceste probleme foarte mult m-a ajutat sportul
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4hemoroizi? cancer anal?
- 5Hemoroizi, fisura anala
- 25Hemoroizi?
- 4vreau sa stiu mai multe despre nodulii hemoroidali
- 37a fost cineva la proctoline?
- 3Cat de grav este, mai ales daca ar fi HPV? Poate sa fie cancer?
- 6Escrescenta tare cit o aluna in zona anusului
- 6Au toate o legatura sau nu?
- 0hemoroizi fisuri anale-au ca urmare iesirea unor bilute cat un purece din anus??
- 2Hemoroizi?
- 1Intoxicatie cu Euthyrox
- 2Hemoroizi persistenti
- 0Scaun sub forma de bobite
- 2Hemoroizi externi/ tratament hemoroizi
- 12Durere hemoroizi
- 4Ce pot lua pentru hemoroizi externi?
- 7Hemoroizi
- 2Hemoroizi interni sau altceva.
- 4Hemoroizi persistenti
- 1Ligaturarea hemoroizilor interni
Mai multe informații despre: Hemoroizi Hemoroidectomia tratament pentru hemoroizi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: