Hepatita B se vindeca sau nu?

06-01-2010
bobitzu
Nu este medic/terapeut
bobitzu
Buna ziua,

Recent am fost descoperit cu AgHBs pozitiv am facut ulteriuor urmatoarele analize: anticorpi HBe pozitiv, anticorpi HBc pozitiv, antigen HBe negativ, Viremia 93 copii ADN HVB/ml(1, 97 log copii ADN HVB/ml) 27 UI/ml(1, 43 log UI/ml)
Vreau sa stiu daca ma pot vindeca complet sau o sa port aceasta boala toata viata cu mn. Unii medicii au zis ca se vindeca altii ca nu se poate. Nu mai inteleg nimic. Va multumesc!
4 comentarii
0
06-01-2010, ora 01:35
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Hepatita e f. usor vindecabila cu dieta alimentara stricta si remedii naturiste si foarte greu sau imposibil de vindecat cu medicamente. Cei care se vindeca in general - chiar daca fac tratament medicamentos, au vointa mare si tin dieta si iau in plus paralelsi remedii naturiste sau homeopate. Asa ca poate intelegi acum de ce unii de vindeca si altii nu. Acum toul depinde de tine.

Trebuie inteles ca medicamentele chimice in cazul hepatitei nu prea au cum sa vindece caci ele dauneaza in primul rand ficatului care trebuie de fapt vindecat.
0
03-03-2010, ora 17:45
Ramona Manea
Nu este medic/terapeut
Ramona Manea
buna ziua,
Tatal meu are ciroza hepatica decompensata.
in ultima perioada a facut complicatii : pisioarele sunt umflate, analizele sunt foarte proaste, ascita.
Medicul ne-a spus ca crede ca nu apuca sfarsitul anului.
El nu stie nimic din ce discutam noi cu doctorul ii spune-mi doar ce ar trebui el sa auda.
am inceput si un tratament naturist.
va rog sa ma ajutati!!!!
0
05-03-2010, ora 12:02
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
incercati produsele forever, nuo sa-l videce dar cu siguranta il va ajuta.
0
12-03-2010, ora 15:10
Ramona Manea
Nu este medic/terapeut
Ramona Manea
buna ziua,
poate cineva sa imi spuna la ce ajuta Hepatamine !!!!!!!
astept raspunsul vostru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •