Hernie hiatala-

03-02-2020
rodica tora
Nu este medic/terapeut
rodica tora
Hernie hiatala voluminoasa(15 cm), duodenita parcelara, esofagita de reflux. H. Pylori pozitiv. Tratament cu EMANERA, MOTILIUM 10 zile pe luna), nu mi s-a recomandat antibiotic pentru H Pylori . Trimitere catre consult la chirurgie. Intrebarea mea este trebuie obligatoriu operatie si daca se poate face laparascopic. ? Senzatia de arsura a disparut dupa tratament, balonarea la fel. Mancatul noaptea a devenit mai rar. Facusem endoscopie la cabinet gastro. Doresc sa stiu daca a mai facut cineva o astfel de interventie, cat costa ( daca se poate ) si care sunt urmarile (recuperare, disconfort, complicatii eventulal) procedurii. Multumesc anticipat pentru raspuns. Urgent!
4 comentarii
0
03-02-2020, ora 17:14
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Bună ziua.
La dimensiunile acestea, se impune intervenția chirurgicală laparoscopică.
0
03-02-2020, ora 17:46
rodica tora
Nu este medic/terapeut
rodica tora
multumesc mult !Tratamentul pentru bacterie trebuie sa-l fac inainte ( nu mi l-a prescris medicul de la gastro) sau se poate face si dupa operatie?
0
03-02-2020, ora 20:03
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Bună ziua.
Acest lucru vi-l va preciza medicul operator.
0
03-02-2020, ora 20:21
rodica tora
Nu este medic/terapeut
rodica tora
MULTUMESC !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: