Hernie inghinala sau intindere?

12-02-2014
davidblueeyes
Nu este medic/terapeut
davidblueeyes
Buna ziua,
In timpul unui meci de fotbal brusc a aparut o durere in zona inghinala, chiar deasupra organului, unde se afla acel os, si am observat ca mi s-au imflamat articulatiile de la picior, articulatiile care fac legatura intre picior si corp.In acelasi timp m-au durut si articulatiile si nu am mai putut sa merg din cauza durerii. Aceasta durere a durat 2 zile dupa care s-a ameliorat, dar imflamatia nu a disparut, si treptat durearea mai coborea pana in testicule.Nici acum nu ma simt mai bine dupa 3 luni, ba chiar mai mult am observat ca au aparut 2 bilute in ambele parti sub abdomen, bilute care apar si in gat cand cineva raceste, sper ca intelegeti despre ce bilute vorbesc.De atunci articulatiile de la picior parca ma dor si mai tare, ma dor si cand stau pe scaun si acum si durerile de testicule sunt mai frecvente si de intensitate mai mare.Am fost la chirurg dar acesta a spus ca nu este hernie ci doar a intindere si mi-a prescris diclofenac pastile si gel.Parerea mea ca asta nu este o intindere, caci durerile se intensifica cu trecerea timpului in loc sa dispara, in conditiile in care in aceste 3 luni nu m-am fortat deloc, si daca o faceam foarte rar si atunci durerile se intesificau foarte tare.Inainte sa incep tratamentul cu acele medicamente as vrea sa intreb parerea dvs despre aceste simptome.
V-as fi recunoscator pt 1 raspuns.
1 comentarii
0
29-04-2014, ora 16:57
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Raspunsul meu vine cam tarziu.
Dupa descriere par a fi ganglioni ( bilutele ).
Cat despre dureri, daca mai sunt si acum, v-ar trebui un consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: