Hipospadias - urmari

97 comentarii 1 2 34 Înainte ›
2
11-11-2015, ora 22:00
DanaAl
Nu este medic/terapeut
DanaAl
Suntem parintii unui baietel de 1 an si 5 luni, nascut cu hipospadias penian. Fara sa avem prea multe informatii, l am operat prima data la 9 luni jumate in Romania si a fost un esec total, o adevarata trauma atat pt noi, cat si pentru copil. Apoi, disperati fiind, dupa ce am cules tot mai multe informatii, si cu ajutorul celor care au scris aici pe forum, parinti care au suferit la fel ca si noi, am ajuns la dr Djinovic, un bun profesionist. Pentru noi este cel mai bun, datorita lui, baietelul nostru va avea o viata normala. Operatia a avut loc in Belgrad, la clinica Bel Medic. Totul a fost foarte ok, neasteptat de bine. Nu contest ca nu ar fi si alti medici buni, insa eu pot sa va spun despre experienta noastra. Daca doriti mai multe detalii, despre orice inseamna operatie, doctor, cazare, costuri..orice orice intrebare aveti, va raspundem cu mare placere.
0
20-11-2015, ora 14:16
nagyreka86
Nu este medic/terapeut
nagyreka86
Intrebare catre Solomon: de unde stii despre dr Albean Marcel din Brasov? scriai ca are rezultate bune. De unde ai aceste informatii? as dori sa stiu mai multe informatii despre dansul. Sunt mamica unui baietel de 2 luni, nascut cu hipospadias. Suntem din Brasov. Multumesc anticipat!
1
17-01-2016, ora 23:56
Mamami
Nu este medic/terapeut
Mamami
Buna ziua tuturor. Am si eu un baietel diagnosticat cu hipospadias, inca din burtica. Suntem in cautarea unui medic bun, asa cum zicea un parinte mai sus : sa nu invete pe copiii nostri. Rog parintii care au mai raspuns in trecut sa ne spuna cum se mai simt copiii lor, cu alte cuvinte ce feed-back ne dau dupa un an sau doi de la operatie.
De cand s-a nascut copilul meu am gasit aceste discutii, dar inca nu am luat nicio decizie, unde sa il operam. Inclin sa mergem in afara, dar nu stiu unde.
Multumesc anticipat si multa sanatate copilasilor!
0
24-02-2016, ora 11:17
Eliona
Nu este medic/terapeut
Eliona
De ce nu incercati la Hadidi Ahmed. Noi am fost la consultatie si ne-am decis sa ramanem la dumnealui. Ne-am hotarat sa-l operam la toamna. Oricum din auzite este cel mai bun. Nu cred ca se merita sa mergeti in strainatate.
0
29-02-2016, ora 00:34
LacatusAndreea
Nu este medic/terapeut
LacatusAndreea
Buna. Ma numesc Andreea si am un baietel de 1 an jumate ce acum o luna a fost operat in Belgia de hipospadias. Operatia a durat in jur de 2 ore jumate desi chirurgul inainte se astepta sa dureze minim 3-4. Asta a fost primul semn bun, dupa cum a spus si chirurgul cand a iesit din sala de operatie. I s-a facut reconstructie de canal pe 11mm, destul de mult, a apreciat si chirurgul. I s-a introdus un tubulet pana in vezica in jurul caruia s-a facut reconstructia in partea superioara. Acesta urma sa ramana 2 saptamani apoi scos. Am stat internati exact o saptamana, desi nu ar fi fost necesar, iar medicii vroiau sa ne lase mai repede. Dar pentru linistea mea si binele micutului am preferat asa.Dupa operatie s-a trezit repede, era f molesit, a dormit aproape intreaga zi. Zilele urmatoare a fost din ce in ce mai bine. Se juca in patut, a mancat bine, radea. Timp de 3 zile a fost tinut cu anestezie codala(gen epidurala) pentru a nu resimti durere si sa fie putin mai vindecat atunci cand o sa io scoata iar in aceste zile nu aveam voie sa il pun sau sa il las in picioare, in fundulet da.. A treia zi cand i-au scos anestezia a fost cea mai grea si dureroasa zi pentru el. A plans intruna aprroape o ora, era terminat si din cauza ca are o oroare de oricine vede cu halat, si cum asistentele veneau intruna sa ii faca ceva el nu se mai calma. I-au dat ceva sa se calmeze iar apoi a fost de oboseala, durere si medicamente, o leguma as putea sa spun, pentru aproape toata ziua, total contrar a ceea ce e el, foarte zvapaiat si jucaus. Nu stiam cum va fi exact dupa ce i-au scos epidurala de asta am si refuzat sa merg acasa. In mod normal dup 4 zile esti liber sa pleci acasa si in forma. O saptamana am continuat ingrijirea acasa cu antibiotic seara, nurofen, paracetamol din cand in cand atunci cand vedeam ca il doare si am curata operatia zilnic de 3 ori si apoi aplicam Eosine. A fost partea cea mai dificila si cat am fost la spital si cat am fost acasa. Era nevoie de cel putin 2 oameni sa il tina la ce forta are ca sa poti sa ii faci i ngrijirea necesara la operatie. Am fost dupa 2 sapt de la operatie, o saptamana de la externare, sa ii extraga tubuletul. Acum e foarte bine. Mai arata a ce trebuie putulica lui acum. Il mai mananca din cand in cand, probabil cum se vindeca opertia. Urmatoarea intalnire cu chirurgul este acum la jumatatea luni pentru a vedea rezultatele postopertorii. Sincer nu sunt expert dar arata bine si se simte bine. Deci rezultatul e unul f bun. Chirurgul (Stephane Luycx) pe care l-am ales, desi f tanar, e specilizat in Belgia doar pe asa ceva si e cel mai bun din cate am inteles atunci cand mia fost recomandat, adica imediat dupa nasterea puiutului nostru si constatarea micii defectiuni :-). Costul operatiei si factura de spitalizare inca nu o stiu. Nu a venit factura. Dar stiu sa va spun ca, cu, cardul european de sanatate pe care il puteti plati in tara se acopera f mult din toata factura.
0
06-03-2016, ora 10:06
aleccxia
Nu este medic/terapeut
aleccxia
Ştie cineva când mai vine dr Hadidi în Romania?
0
06-03-2016, ora 12:11
Lucas2008
Nu este medic/terapeut
Lucas2008
Buna ziua!In luna iunie o sa mai vina domnul Hadidi.
0
07-03-2016, ora 08:38
aleccxia
Nu este medic/terapeut
aleccxia
Mulţumesc mult Lucas Eduard!
0
09-03-2016, ora 09:48
Mamami
Nu este medic/terapeut
Mamami
Buna ziua,
baietelul meu a fost operat in februarie de catre dr Hadidi, acum suntem in faza de recuperare. pana acum lucrurile s-au desfasurat bine, fara complicatii, suntem optimisti si asteptam sa treaca prima luna :)
noi am avut peno-scrotal cu o usoara curbura, grad III. o sa revin cu detalii, sper ca numai de bine. daca doreste cineva detalii...
ps: majoritatea copiilor la dr Hadidi erau cu grad III sau la re-operare.
Sanatate copiilor!
0
24-07-2016, ora 09:40
cretuic78
Nu este medic/terapeut
cretuic78
Buna ziua,

Am si eu un baiat diagnosticat cu aceasta malformatie si as dori ceva informatii de la dumneavoastra.
cretuic78@yahoo.com ; 0770652658.

Multumesc
1
05-09-2016, ora 15:49
mariustm
Nu este medic/terapeut
mariustm
Buna ziua,
Am trecut si noi prin experienta aceasta. Dupa lungi cautari si cercetari stateam in balanta intre Belgrad la Dr Djinovici (sper ca scriu bine) si Dr Dan Cristea Regina Maria. Am facut o vizita la Regina Maria si...ne-a convins dl Cristea ca stie ce face. In noiembrie 2015 am fost la operatie (nici complicata nici usoara). In spital am stat, daca imi aduc bine aminte, doua zile (internare dimineata, operatie si ziua postoperatorie). Toata lumea a fost super ok, cum ar trebui sa fie. Dr Cristea la fel, singurul lucru care pot sa-l spun mai..;. nok, nu neaparat negativ - ca toti medicii din Romania, trebuie sa ii tot pui intrebari pentru explicatii despre interventie si ce se va intampla defapt acolo mai exact. La 6 luni am facut un filmulet si putzica in timp ce face pisu si i-am trimis dansului pe whatsApp si ne-a confimar ca e ok, dupa care acuma in august am trecut pe la dansul la un control si la fel concluziile au fost pozitive. Operatia a fost dintr-o singura interventie (lucru care nu ne-a prea placut la dr Hadidi), penisul ramane circumcis, dupa operatie a fost destul de greu vazandu-l pe puiut leguma (mai mult ca si cand l-au luat la operatie l-au luat de la usa coridorului si saracul a inceput fff rau sa planga), 2 zile internare, 5 zile schimbat pansament acasa (asta iarasi e destul de traumatizant de ambele parti) si antibiotic intravenos la Regina Maria (pana cand nu i-au mai rezistat venele si se tot spargeau si am trecut la admin orala) dupa care in a 7a zi scos sonda si venit acasa.
Per total a fost ok, Dr Cristea un om relaxat care asta face aproape zilnic (daca nu sigur zilnic), am discutat putin cu dansul si de dr Djinovici si spunea ca il stie, e foarte bun, "dar am avut si eu la reconstructie pacienti operati de el, cum sunt sigur ca si el a avut de la mine" - un comentariu care chiar m-a facut sa-l apreciez. Ca si specilizari are destule.
Daca doriti detalii despre inteventia la dansul ma puteti contacta fara probleme.

Multa sanatate
0
14-01-2018, ora 22:01
Mamami
Nu este medic/terapeut
Mamami
Buna ziua, am mai scris cand baietelul meu era proaspat operat. Astazi am vazut la tv o familie care strange bani din donatii si m-am hotarat sa mai scriu aici.
Baietelul meu face in primavara 3 ani. Operatiile (prima de corectare, a doua mai mult estetica) facute la dr Hadidi nu au lasat nicio urma neplacuta. Baietelul meu face pipi din picioare.
In concluzie, la 2 ani de la prima operatie (februarie) sunt foarte multumiti de rezultat. Speram sa nu se mai intample nimic la pubertate, dar consider ca doctorul a facut tot ce se putea face acum.
In afara costurilor ce tin de operatie, suntem foarte multumiti de dr Hadidi. Nu am incercat la alti doctori, deci nu pot sa fac vreo comparatie.
0
17-01-2018, ora 01:40
Adriana A
Nu este medic/terapeut
Adriana A
Buna. Mamami, ce doresti sa spui prin: "Speram sa nu se mai intample nimic la pubertate, dar consider ca doctorul a facut tot ce se putea face acum." Aveti cunostinta ca pot aparea complicatii la pubertate?
0
27-02-2018, ora 17:10
Agattha
Nu este medic/terapeut
Agattha
Baiatul nostru de 10 ani a fost operat de hypospadias gradul 2 de dnul doctor Hadidi spital Ponderas.Mentionez ca baietel cind avea un an si jumatate a mai fost operat de doua ori on Canada dar fara succes. Acum a trecut un an de la operatie cu dnul doctor Hadidi si totul merge foarte bine, Ii multumim bunului Dumnezeu si Maicii Domnului ca ni l-a scos in cale.Este un medic de mare valoare, minunat om, stim ca am ales varianta cea mai buna. Sa-i de-a bunul Dumnezeu sanatate, sa-i ajute pe toti copiii care au nevoie de ajutorul dumnealui.
0
19-03-2018, ora 10:47
ABA
Nu este medic/terapeut
ABA
Mamami, imi poti da si mie mai multe informatii despre experienta voastra cu dr Hadidi? Legat de costuri, recuperare, desfasurarea operatiei etc. Adresa mea de mail este alicemihaela.ionica@gmail.com.
Multumesc! Sanatate multa!
0
26-05-2018, ora 00:03
ABA
Nu este medic/terapeut
ABA
mariustm, imi puteti da mai multe detalii despre experienta cu dr Cristea, va rog?Ce grad de hipospadias a avut si cum e baietelul in prezent, au aparut complicatii? Adresa mea de mail este alicemihaela.ionica@gmail.com
Multumesc si sanatate multa!
0
24-08-2018, ora 19:35
Aditm
Nu este medic/terapeut
Aditm
Bună, am și eu băiatul cu Hipospadias, a fost operat la Timișoara fara rezultat, vă rog pe cei care ați avut copiii operati în Serbia la Dr.Djinovic, sa-mi dați si mie mai multe detalii! Vă rog si va multumesc anticipat!!!
0
24-08-2018, ora 23:58
adrianastefania
Nu este medic/terapeut
adrianastefania
Buna seara, am si eu aceasi problema cu baietelul, 2 ani, cu hipospadias, poate cineva sa imi dea mai multe detalii proaspede de 2018, cum si unde e mai bine OP de facut, daca stie cineva cum sunt OP facute de dr, AlbeanuMarcel din Brasov pt.hipospadias si costurile pt.aceasta OP.
va rog raspundeti care ati trcut prin asa ceva pe adresa de email:
adriannita2000@yahoo.com
Va multumesc.
0
25-08-2018, ora 01:03
Andreea Marinescu
Nu este medic/terapeut
Andreea Marinescu
Buna ziua,

Am un baietel de 2 ani cu hipospadias distal, operat la doctorita Laura Balanescu (Topor).
A facut fistula in urma operatiei, deci urmeaza din noi sa trecem prin asa ceva.

Doresc sa stiu daca a mai fost cineva la dna. doctor Balanescu? A fost bine operatia la final?

Va multumesc!
0
12-09-2018, ora 14:26
SRI
Nu este medic/terapeut
SRI
Buna ziua,

Ma intereseaza sa stiu daca si acest Dr. Rados Djinovic are "tendinta" domnului Dr. Hadidi de a repara hipospadiasul in minim doua etape...totodata, ma puteti ajuta, CONCRET, cu procedura in sine, costuri, timp, etc, la Dr. Djinovic? ralu_cj87@yahoo.com
0
15-10-2018, ora 18:54
CristinaLT
Nu este medic/terapeut
CristinaLT
mariustm, te rog, daca poti sa-mi dai mai multe detalii despre dr.Dan Cristea.Avem un baietel de 2 sapt care a fost diagnosticat la nastere cu hipospadias.Ce forma de hipospadias a avut copilul tau, cat a costat toata interventia? Daca ai mai auzit de alte cazuri im care totul a fost o reusita.Vom face si noi o programare la dl dr, dar am zis sa aflu mai multe detalii de la cineva care a apelat la dumnealui.Multumesc si multa sanatate tuturor.
0
15-10-2018, ora 18:56
CristinaLT
Nu este medic/terapeut
CristinaLT
Pt mariuatm...daca poti sa-mi rasp la msj o poti face pe cristinahincuro@yahoo.com
0
20-10-2018, ora 19:07
Biatm
Nu este medic/terapeut
Biatm
Pt Mariustm as vreau și eu mai multe detalii despre intervenție. Sunt din timisoara și am un baitel de 4 luni cu hipospadias.
Email : bianca.manuela@yahoo.com
0
10-11-2018, ora 07:23
Carmen Lepsa
Nu este medic/terapeut
Carmen Lepsa
mariustm, te rog, daca poti sa-mi dai mai multe detalii despre dr.Dan Cristea.Avem un baietel de 10 luni care a fost diagnosticat la nastere cu hipospadias.
Ce forma de hipospadias a avut copilul tau, cat a costat toata interventia? Daca ai mai auzit de alte cazuri im care totul a fost o reusita.Vom face si noi o programare la dl dr, dar am zis sa aflu mai multe detalii de la cineva care a apelat la dumnealui.Multumesc si multa sanatate tuturor.
Va rog sa imi dati un raspuns pe aceasta adresa de email: carmenusdulcica@gmail.com
0
10-11-2018, ora 07:27
Carmen Lepsa
Nu este medic/terapeut
Carmen Lepsa
DanaAl am vazut ca ati fost la dr Djinovic in Belgrad, imi puteti spune cat v-a ajuns operatia, cat ati stat internata, ce grad de hipospadias a avut copilul dvs? Va rog sa imi dati un raspuns pe aceasta adresa de email
Va multumesc!
0
10-11-2018, ora 07:32
Carmen Lepsa
Nu este medic/terapeut
Carmen Lepsa
Mamami, imi poti da si mie mai multe informatii despre experienta voastra cu dr Hadidi? Legat de costuri, recuperare, desfasurarea operatiei etc.
0
14-11-2018, ora 12:05
Sara250
Nu este medic/terapeut
Sara250
Buna ziua, si eu sunt o mamica disperata cu un bebe de 4 luni diagnosticat cu hs. Sunt in cautare de informatii si deaceea va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu informatii, cei ce ati fost in Serbia. saraturturica25@gmail.com
0
15-11-2018, ora 18:45
Aditm
Nu este medic/terapeut
Aditm
Bună, recomand cu toată încrederea pe Dr. Rados Djinovic, noi am fost operați de dânsul pe 25 septembrie 2018, operația a ieșit perfect, (noi fiind operați și la noi în țară, la Timișoara, operația fiind un eșec pt.medicii noștri), dar la Serbia a fost nemaipomenit, a reușit dintr-o singură operație, (la București dr.Voinescu a zis ca trebuie 2 operații), nu sunt cuvinte de comparat, nici spitalizare, nici competența medicilor, asistenților, nemaipomenită! Luca având vârsta de 12 ani.Suntem acasă, suntem bine, Luca e vindecat aproape complect, suntem foarte mulțumiți de Dr.Djinovic și de staful dânsului!Recomand!
1
21-11-2018, ora 18:40
5korpion
Nu este medic/terapeut
5korpion
Buna Aditm,

Poti sa imi dai mai multe detalii legat de operatia din Serbia? la ce cost s-a ridicat totul si cum ai luat legatura cu dr. Djinovic.
Multumesc,
1
21-11-2018, ora 19:37
Aditm
Nu este medic/terapeut
Aditm
Bună, da, vă pot oferii toate informațiile necesare cu mult drag, scrieti-mi pe adela.carabas@yahoo.com sau lasați-mi un email, whatsapp sau messenger ceva pe ce să vă scriu.
Adaugă un comentariu / răspuns
97 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: