hirsutismul

07-10-2012
ALISIAA
Nu este medic/terapeut
ALISIAA
buna ziua, folosesc diane 35 de 2 ani, daca voi renunta imi va creste parul mai mult?si pot sa mai ramin insarcinata dupa atita timp de folosire, multumesc
1 comentarii
0
07-10-2012, ora 13:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu vei avea probleme de fertilitate din cauza administrarii anticonceptionalelor pe o duarata de doi ani DAR pilozitatea este ireversibila. Fiecare persoana reactioneaza diferit la anticonceptionale, unora le rezolva pilozitatea excesiva, altora le apare mai mult par. Eu nu aveam probleme cu pilozitatea pana sa iau anticonceptionale, iar aceste pilule mi-au cauzat probleme ireversibile din acest punct de vedere. Epilarea este singura mea scapare..
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.