homeopatia poate ajuta pt a avea un bebe?

21-01-2008
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
Buna, sunt laura am 31 ani si imi doresc f. mult un copilas.Timp de 5 ani ne-am straduit mai mult sau mai putin cu tot ce s-a putut face omeneste;analize, ecografii, endocrinologie, anticorpi, tratamente adjuvante, bioenergie,.in fine de cava timp mi sa- ecomandat un tratament homeopat pe care de altfel il urmez de mai bine de 2 luni.Intrebarea mea e ste dca exista printre voi persoane la care acest timp de tratamnet a dat rezultate si in cat timp.Eu una mi-am pierdut speranta dar sunt datoare sa mai incerc pt ca nu pot sa concep sa traiesc o viata fara a avea un copilas care cu siguranta mi-ar schimba viata in bine. si mi-ar da un elan in a fi mai implinita si mai fericita.astept pareri si sugestii.
2 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Homeopatia poate, într-adevăr, ajuta în tratamentul sterilităţii. Desigur, ar fi fost preferabil să începeţi cu homeopatia înainte de tratamente hormonale, dar mai bine mai târziu decât niciodată.
0
17-02-2008, ora 00:00
ancaelena
Nu este medic/terapeut
ancaelena
desigur, te poate ajuta, eu ma tratez homeopat pentru orice afectiune
Adaugă un comentariu / răspuns

06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.