Hpv - cum pot scapa de acest virus?

10-06-2015
emy91
Nu este medic/terapeut
emy91
Buna seara!
Am 24 de ani si am fost diagnosticat cu "Vegetatie venerine"! Mi s-a recomandat ISOPRINOSINE si CONDYLINE! O sa imi fie de folos??? pot scapa de virus? In timpul tratamentului pot sa imi continui viata sexsuala (protejat)? astept raspunsuri!Va multumesc frumos!!!
5 comentarii
0
11-06-2015, ora 08:55
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
1. Va vor fi de folos.
2. Nu, nu puteti scapa de virus.
3. Virusul HPV se transmite chiar daca folositi prezervativ, daca portiunile de piele sau mucoasa afectate nu sunt sub prezervativ si in plus, aceste virusuri se pot gasi si in tegument clinic normal. In concluzie, hotarati impreuna cu partenerul.
0
12-06-2015, ora 15:25
emy91
Nu este medic/terapeut
emy91
Multumesc frumos!Mai am o cateva intrebari daca nu va suparati?!Acest virus se poate lua doar prin contact sexual???Cat timp sa folosesc ISOPRINOSINE ca sa am o imunitate buna?Chiar daca ard acele portiuni de piele si imi dispar tot pot transmite acest virus???MULTUMESC FRUMOS!
0
12-06-2015, ora 17:09
Constance_ionescu
Nu este medic/terapeut
Constance_ionescu
Buna, Isoprinosine se foloseste dupa reteta data de medic, de obicei de luni-vineri la o anumita ora, apoi se face pauza in weekend, se reia acest ciclu 3 saptamani si se incepe dintr-o anumita zi a ciclului menstrual. cu condyline vei scapa de negi, dar daca nu iti intaresti imunitatea ei reapar. nu e asa grav, nu te impacienta, mi-e mi-a trecut, dar trebuie sa-ti intaresti sistemul imunitar. mie asa mi-a zis dl. dr. Silviu Istoc, am ajuns la dumnealui pritnr-o recomandare si este un medic excelent, chiar sta sa-ti raspunda la toate intrebarile si are rabdare. de obicei barbatii sunt purtatorii, dar daca ai un sistem imunitar foarte bun virusul nu ia. eu am scapat de virus cu tratamentul cu isoprinosine dar si alte suplimente alimentare pentru imunitate. Cel mai bine eu cred ca mi-a facut un supliment de la Tiens se numeste Cordyceps si este un antibiotic natural. gasesti pe internet informatii despre el. multa sanatate,
0
12-06-2015, ora 17:31
emy91
Nu este medic/terapeut
emy91
Multumesc frumos!multa sanatate si dumneavoastra!
0
12-06-2015, ora 19:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Virusul nu iese din corp. Ramane in stare lantenta si il pot da si altcuiva.
Bacteriile sunt curabile.
Virusii nu, chiar daca nu ai bube.
Ultima parte a filmuluiu e despre HPV.
-*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: