iaras angina

14-03-2008
ligiaa
Nu este medic/terapeut
ligiaa
buna
am un baietel de 11 luni si s-a imbolnavit deja a treia oara intr-o luna. Prima data a avut laringita acuta, am tratat-o cu Ospamox, peste 4 zile dupa finisarea tratamentului a facut iarasi febra, am fost la medic, avea angina, i-am dat augmentin125 (Cate 1, 5 ml de 2 ori pe zi) 7 zile. Medicul mi-a zis sa-i dau 10 zile dar dupa ce am cumparat antibioticul am vazut ca scrie ca e valabil 7 zile. dupa preparare. Parea ca s-a insanatosit si nu am mai cumparat alt antibiotic. Acum s-a imbolnavit iarasi, dar boala a evoluat diferit: a inceput sa-i curga nasucul, sa tuseasca si ieri cand m-am uitat in gatisor mi s-a parut ca are angina, dar nu facuse febra, noaptea a facut si febra. Ce sa mai fac cu el nu inteleg de unde se imbolnaveste. pe de asupra am si eu o usturime in gat de mai mult timp, pot fi eu cea care port vreun virus? de fapt am vrut sa intreb daca pot sa-i mai dau antibiotic iarasi, si daca da pot sa fac tratament acasa sau trebuie sa ma internez in spital? Ce sfat imi dati?
1 comentarii
0
14-10-2019, ora 23:46
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună seara! Mergeți la pediatrie pentru consult și tratament de specialitate. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.