imi amorteste spatele intr-un punct

13-08-2011
codrin1
Nu este medic/terapeut
codrin1
ce se intampla cu mine m'am saturat am fost la doctori mi'au dat medicamente m'au facut sa cheltui o gramada de bani si nici un rezultat...imi amorteste spatele intr'un punct...ma doare capul de 7 luni fara sa imi treaca macar cat de cat...timpanele tot de atata timp imi pocnesc la fiecare inghititura de saliva...mancare...etc.imi simt urechile incordate...nu le simt infundate dar imi pocnesc si simt ca mi se incordeaza sunt satul de aceste simptome si deja incepe sa imi fie teama simt ca situatia s'a agravat si nu stiu ce sa mai fac...
9 comentarii
0
13-08-2011, ora 02:05
codrin1
Nu este medic/terapeut
codrin1
cui si cat tre sa platesc sa ma bage si pe mine cineva in seama simt ca nu ma mai suport m'am saturat de mers la doctori si de starile si simptomele care le am e obositor si stresant totodata
0
13-08-2011, ora 11:07
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna ziua Codrin, posteaza aici diagnosticele si tratamentele facute de 7 luni, sa stim de unde incepem.
0
13-08-2011, ora 15:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. scrii varsta, inaltime, kg, tensiune arteriaal, pulsul.
examen fund de ochi...s.a. investigatii
0
13-08-2011, ora 15:58
codrin1
Nu este medic/terapeut
codrin1
deci dvs pana nu va scriu zecile de foi nu va puteti da seama de la ce se trage? sa zicem ca va pun intrebarea asta inainte sa ma fi dus la doctor... chiar nu stiti cauza ? tratamentele nu m'au ajutat deloc...antibiotice si la ultima vizita la medic mi'a zis ca e de la spate ca am un nerv blocat si mi'a dat clorzoxazona si ketoprofen pt dureri presupun... dar astea nu ma ajutat cu nimic
0
13-08-2011, ora 16:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Iesti Tare..bravo !
TI scrii (...imi amorteste spatele intr'un punct.).. daca acel punct se afla la ceafa e normal sa ai o problema serioasa la coloana cervicala..care poate da si dureri de cap.
daca acel punct se afla la sale.. nu prea are legatura cu durerea de cap..
NU crezi ca e bine sa fii mai concret si sa te inteleaga lume ace te doare ?
0
13-08-2011, ora 16:04
codrin1
Nu este medic/terapeut
codrin1
alti doctori mi'au zis ca am cioc de papagal si nu mi'au oferit nici un tratament cum e posibil asta?...si de la spate e posibil sa imi pocneasca urechile la fiecare inghititura ? :|
0
13-08-2011, ora 16:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU.. de la coloana NU pocnes urechile la fiecre inghititura.. aici e vorba despre probleme nazale.. si rinofaringiene
ma intereseaza
1 diagnosticul de la ORL.. consult, radiografie..s.a, , audiograma, timpanograma..si ce tratament ai de la ORL
2 rezultatul de la radiografia coloanei cervicale
3 examen fund de ochii la Oftalmologie..unde se vad vasele sangvine cerebrale si pot aexplica durerile de cap
4 examen la neurologie.. diagnostic si tratamentul
0
13-08-2011, ora 16:11
codrin1
Nu este medic/terapeut
codrin1
ok am sa le postez cand voi fi acasa acum sunt la servici. multumesc pentru timpul acordat. O zi buna
0
13-08-2011, ora 16:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ok.
pana ajungi acasa e bine sa te gandesti la un aspect a problemei !!!!
OMUL este alcatuit din trup si suflet.. aceste 2 se influenteaza reciproc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Urechi înfundate
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •