Imi aud pulsul si circulatia sangelui in urechi | Forumul Medical ROmedic

Imi aud pulsul si circulatia sangelui in urechi

06-05-2019
Angel.escu
Nu este medic/terapeut
Angel.escu
Buna ziua,

Am 33 de ani si de doi ani si jumatate, de fiecare data cand stau cu capul aplecat pe spate, imi aud pulsul si circulatia sangelui in urechi. De curand pe langa aceste sunete, mi s-a infundat si urechea stanga, situatie care persista tot timpul. Precizez ca nu am ameteli, vertij sau tiinitus. Am fost pe la mai multe controale ORL, neurologice, am facut un RMN si o ecografie doppler de carotida, audiograma si in urma acestora, intr-un final mi-a fost pus diacnosticul de spasm vascular cohlear. Pentru acesta mi-a fost recomandat Stugeron de 25mg/ un comprimat seara. In urma administrarii acestuia, senzatia de infundare a urechii și sunetele a inceput sa se mai diminueze, insa am o stare de somnolenta continua si incep sa iau in greutate.
Pentru aceste simptome v-a fost pus un alt diagnostic decat cel de spasm vascular cohlear?
Imi puteti spune daca aceste efecte adverse ale Stugeronului se vor diminua in timp?
Mai exista si alte tratamente pentru diagnosticul de spasm vascular cohlear?

Mutumesc anticipat!
1 comentarii
0
06-05-2019, ora 19:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
diagnostce pot fi multe..
conteaza doar acel diagnostic care cuprinde si Cauza..de ce se face acel spazm
1. investiagtii Gastrologie. intestinele si ficatul... sunt organle care raspund de calitatea sangelui, vascozitatea lui..
2 analizeaza daca te alimentezi si te hidrattezi corect
3. la stugeron se poate scade doza... 2 pe zi sau doar 1 seara... sau se poate schimba cu cavinton, sermion, pentoxi retard
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: