imi crapa pielea de pe maini

27-02-2007
flo1408
Nu este medic/terapeut
flo1408
Va rog frumos sa ma ajutati. De un an de zile umblu pe la doctori, imi apar pe palme un fel de bataturi ( piele mai groasa) care crapa si apare rana. Cateodata incheieturile degetelor se unfla si ma mananca foarte tare.Va multumesc
9 comentarii
0
28-02-2007, ora 00:00
dr alexandru
Identitate neconfirmată
dr alexandru
Bataturile care crapa pot fi multe lucruri (eczema, psoriazis, s.a.) si te sfatuiesc sa nu cauti o solutie online pentru ca problema poate fi serioasa si trebuie sa ai un diagnostic exact. Daca lucrurile nu au fost lamurite pana acum dermatologul iti poate indica sa faci o biopsie de piele, dar asta numai dupa examinare prealabila!
0
28-02-2007, ora 00:00
flo1408
Nu este medic/terapeut
flo1408
Multumesc mult. Cred ca trebuie sa incerc la alt medic. Ideea e ca nu tot timpul am aceste probleme, apar si dispar.Am incercat cu Diprosalic, dermovate, clobetasol ( a dat ceva rezultate pe moment ). Sunt din Timisoara imi puteti recomanda un medic bun?
0
28-02-2007, ora 00:00
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
Buna Flo1408. Ai incercat sa cauti pe Indexul Medical. E ultimul buton din dreapta sus. Cauta in categoria Cabinete medicale, selecteaza specialitatea dermatologie-venerologie si apoi selecteaza orasul Timisoara.
Succes!
0
28-02-2007, ora 00:00
romedic
Administrator Forum ROmedic
romedic
http://www.romedic.ro/cabinete/Dermato-venerologie/Timis/

E doar unul singur in Lugoj. Dupa ce gasesti medicul dermatolog din Timisoara recomanda-i sa isi faca un cont pe ROmedic, sa il gaseasca si altii.
0
28-02-2007, ora 00:00
dr alexandru
Identitate neconfirmată
dr alexandru
In Timisoara te poti adresa Prof. Dr. Virgil Feier sau Conf. Dr. Caius Solovan; eu lucrez in Bucuresti si din pacate nu iti pot da detalii mai multe.
0
01-03-2007, ora 00:00
flo1408
Nu este medic/terapeut
flo1408
multumesc mult
0
17-05-2007, ora 00:00
naiada
Nu este medic/terapeut
naiada
Sper ca ti-ai rezolvat problema? Doctorul Solovan este un medic f bun, il gasesti la spitalul de dermatologie din Piata 700 sau la cabinetul privat de pe Ddul Regele Carol I nr.5, ap.8 Timisoara. Orice problema ai avea trebuie s-o tratezi cu seriozitate si cu incredere. Succes
1
22-07-2008, ora 00:00
Lau69
Nu este medic/terapeut
Lau69
Buna Flo1408.
A trecut mai bine de un an de zile de cand scriai cele de mai sus. Sper ca totul este bine, ca ai obtinut diagnosticul si tratamentul si in cele din urma te-ai vindecat.
Ti-am scris aceste randuri deoarece in aceeasi situatie sunt si eu si "nu prea le am cu doctorii". In cele din urma totusi voi fi nevoit sa trec si eu pe la un doctor dar nu inainte sa-mi spui si mie cam ce diagnostic ti-au pus tie.
I-ti multumesc si astept un raspuns.
0
25-07-2008, ora 00:00
flo1408
Nu este medic/terapeut
flo1408
din pacate nu am rezolvat nimic tot aceleasi probleme, am fost la mai multi doctori dar se pare ca nu sunt in stare sa puna un diagnostic clar. Totusi si eu nu prea m-am tinut de tratament dar trebe sa ma duc din nou. Dute neaparat la medic si incearca sa respecti tratamentul..
Bafta multa...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •