Imi dreg vocea mereu si tusesc in gol ( va rog un raspuns domnul Dr. Valeriu )

03-07-2016
Marius.P
Nu este medic/terapeut
Marius.P
Buna ziua,

De aproximativ 2 ani de zile tusesc foarte des si imediat imi dreg vocea. Am urmat tratament la ORL, dar nu a fost decat o imbunatatire mai mica pe durata tratamentului. Parca simt ca am mereu mucozitati, saliva grea in gat care ma obliga sa-mi dreg vocea foarte, foarte des. Tusesc, imediat imi dreg vocea destul de accentuat si cand inghit parca tot in gat ramane ( nu stiu cum sa exlic mai exact )

Nu stiu ce mai fac, deja este un stres atat pentru mine, cat si pentru prietena mea. De ceva timp sunt atentionat ca am un miros urat din nas, de fiecare data cand expir mai accentuat, miroase mai urat ( a canal, daca pot sa numesc asa ).

De cateva luni merg treptat si la dentist pentru a rezolva problemele legate de stomatolog ( am 2 extractii, o masea de minte si un premolar si cateva carii care aproape le-am rezolvat )

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat/solutie, pentru a scapa de aceasta tuse ciudata( parca tusesc in gol ), urmata imediat de dregere a gatului si senzatie de gat incarcat.

Nu fumez, nu beau acidulat.


Va multumesc din suflet,

Cu stima,

Marius
1 comentarii
0
03-07-2016, ora 19:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ma intereseaza
1 daca s-au facut radiografiila radacina dintilor de sus de sub sinus
2. daca sa facut radiografie SAF
3. daca sa facut consult la gastrologie si test pentru helicobacter pilori
4 ai citit ce am mai scris pe fosrum cum afecteaza problemele gastrice si alimentatia incorecta...mucoasa faringelui...
o usuca, irita si provoaca disconfort si tuse ???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •