Imi este frica sa înnebunesc!

23-10-2018
Rooxxyyxd
Nu este medic/terapeut
Rooxxyyxd
Am 21 de ani, si nu stiu ce se întâmplă cu mine. Acum sunt vesela, dupa 5 minute incep sa devin trista si peste iar 5 min ma simt foarte deprimata. In unele zile nici nu ma recunosc deoarece simt ca sunt iritata si nervoasa si nimic nu imi convine si eu de fapt sunt o fire blanda calma (asa cred eu) dar de fapt nu stiu cum sunt cu adevărat. Am in cap atatea întrebari fara răspuns care ma fac sa devin confuza dar daca dorm, cand ma trezesc, gandurile dispar si ma simt mai bine, mai "normala". Uneori cad pe ganduri si dintr-o data tresar si ma intreb "ce caut eu pe această lume", am impresia in acel moment ca tot ceea ce ma înconjoara e nou dar totusi "starile" astea le conștiențizez in acelasi timp... As dori daca se poate sa mi spuneti ce se întâmplă cu mine pentru ca acum 1 an nu eram asa... Mulțumesc.
6 comentarii
0
23-10-2018, ora 01:33
Rooxxyyxd
Nu este medic/terapeut
Rooxxyyxd
Ehem. Ajutor?
0
23-10-2018, ora 07:31
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Mergi la un psiholog clinician cu experiență pentru evaluare și diagnostic. Pe baza rezultatelor vei face psihoterapie, sau dacă va fi nevoie vei merge și la psihiatru pentru medicație.
0
23-10-2018, ora 09:11
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Cum a spus și colega mea, cel mai bine mergeți la un psihiatru sau psiholog pentru evaluare completa.
0
23-10-2018, ora 09:15
Rooxxyyxd
Nu este medic/terapeut
Rooxxyyxd
Mulțumesc dar eu pastile nu iau... Si ca sa găsesti un psiholog bun e greu... Ma gandeam ca imi puteți spune dvs. cam despre ce e vorba...
0
23-10-2018, ora 23:22
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Un diagnostic corect se pune în urma unei evaluări complete. Mergeți la un consult psihiatric și dacă va recomanda un tratament decideți după dacă îl urmați sau nu.
0
19-01-2019, ora 13:38
Shiby
Nu este medic/terapeut
Shiby
Asa ma simt si eu!! Ce caut aici, wow sunt om... Si dintr odata vad lucrurile cu alti ochi. Ce intrebari ai? De ce vrei raspunsuri la ele? Faci ceea ce ti place?
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.