Imi este greu sa inghit alimentele
Sunt unele alimente, pe care imi e greu sa le inghit. Inghit de doua ori sa se duca bine.(ex: cartofi nebine prajiti.cateodata...decat odata s-a intamplat si cand mancam fara sa mestec bine o banana.)
Ce poate fi?
Ce poate fi?
4 comentarii
o posibila problema la esofag...
trebue sa faci o investigatie la Radiologie.
Tranzit esofagian baritat !!!
trebue sa faci o investigatie la Radiologie.
Tranzit esofagian baritat !!!
trebue sa fie destul de mare.. vizibila la gat, sub marul lui Adam ! ca sa poata sa seranjeze deglutitia!
si ar incurca la toate alimentele !
si ar incurca la toate alimentele !
Sub marul lui adam simt doar «inelele» de la esofag:D
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4nu pot sa inghit mancarea, am nevoie de ajutor
- 4durere la inghitire
- 3Inghit zgomotos din cauza operatiei?!
- 6ma doare foarte rau in gat, cand inghit
- 2dureri la inghitire
- 6URGENT...probleme la inghitit si respirat
- 2Nu pot sa inghit ma inec cu apa, etc
- 4Nas infundat, tiuit in urechea dreapta, pocnitura la inghitire
- 4ma doare cand inghit deasupra de omulet
- 4durere in gat si inghit greu
- 0Nu pot manca si tusesc
- 2amigdale marite + miros neplacut
- 4nod în gat, disconfort la inghitire
- 3Nu mai pot inghiti saliva! senzatie de strangere a gatului cand inghit
- 1Durere gat la inghitire
- 3Durere in gat
- 2Dificultate la inghitirea propriei salive
- 3Disfagie, probleme de inghitire, de un an
- 3Dureri de picioare si dificultate la inghitire
Mai multe informații despre: inghitire cu dificultate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: