imi intarzie menstruatia

29-12-2011
irina.maria38
Nu este medic/terapeut
irina.maria38
bana seara! am avut ultima menstruatie pe 13 noiembrie. am ciclu neregulat. trebuia sa imi vina acum 16 zile.am avut contact sexual protejat(prezervativ), dar timp de 1-2 minute fara. nu a ejaculat in mine. am facut si un test de sarcina si a iesit negativ.ma puteti ajuta? de ce imi intarzie atat?
3 comentarii
0
29-12-2011, ora 20:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dacă înainte aveaţi ciclu regulat, un consult este necesar (şi, foarte probabil, o ecografie). Sunt zeci de cauze din care poate întârzia menstruaţia, în afară de sarcină.
0
30-12-2011, ora 08:41
georgygeorgy88
Nu este medic/terapeut
georgygeorgy88
buna ziua. va rog sa ma ajutati cu un raspuns: pe 10 decembrie 2011 am avut contact sexual cu prezervativ, dar s-a rupt. La o ora si jumatate am luat postinor 2 si apoi cealalta pastila la 12 ore. Apoi am mai avut contacte sexuale si cu prezervative si fara, dar a ejaculat afara. Ciclul nu mi-a venit, mi-am facut 3 teste de sarcina toate au iesit pozitive. Am fost ieri la ginecolog dar a zis ca nu vede sarcina mai mica de 4 saptamani, asa ca mi-a recomandat duphaston pentru dereglari hormonale. Se poate sa fiu insarcinata ? Astept un raspuns. O zi frumoasa!
0
30-12-2011, ora 11:47
irina.maria38
Nu este medic/terapeut
irina.maria38
nu am avut ciclu regulat, si am sanii tari de mai mult de 10 zile si mi-au aparut si cateva cosuri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: