Imi lipseste aperitul sexual

11-05-2014
Marcela pavel
Nu este medic/terapeut
Marcela pavel
Buna seara!!Am o relatie de aproape 2 Ani cu iubitul meu dar am o problema:nu am apetit sexual des decat o data pe saptamana un schimb iubitul Meu ar vrea zilnic!intreabarea mea e:ce se intampla cu mine??care e cauza si ce as putea sa fac sa am un apetit sexual Mai dezvoltat?multumesc Tare mult!!o seara buna
4 comentarii
0
11-05-2014, ora 22:32
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
folosesti pastile anticonceptionale? ele scad de obicei apetitul sexual.
0
11-05-2014, ora 22:42
Marcela pavel
Nu este medic/terapeut
Marcela pavel
Da Asa este folosesc anticonceptionale dar ce as putea sa fac pentru ca nu pot renunta la anticonceptionale!!am nevoie de protectie!!multumesc din suflet!!
0
12-05-2014, ora 20:34
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
daca apetitul sexual este scazut din cauza anticonceptionalelor (cauze hormonale deci), si nu din cauza altor factori (stres, anxietate, depresie etc.), atunci poti ori sa faci o pauza si sa te protejezi in alt fel pt o perioada, ori sa schimbi pilula cu una cu o concentratie mai mica de estrogen. de asemenea poti sa incerci sa iei 4 femina, sunt niste suplimente speciale pentru femeile care folosesc anticonceptionale (desi eu personal nu le-am incercat, deci nu pot sa garantez ca functioneaza) sau sa iei de la plafar niste produse homeopate, tonicuri feminine etc. (dar sa ai grija sa nu interactioneze cu anticonceptionalele ca sa nu-ti pierzi protectia).
0
21-05-2014, ora 00:43
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Daca la inceputul relatiei si casniciei, barbatii, in general, au un apetit sexual foarte ridicat, lucrurile se schimba pe parcurs.
O cale buna de a preveni aceasta problema este rezervarea unui timp pentru intimitatea nonsexuala.
Trebuie sa duci un stil de viata sanatoasa cu o dieta echilibrata si multe exercitii fizice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •