imi trosnesc urechile de fiecare data cand inghit

04-05-2010
Licia
Nu este medic/terapeut
Licia
De cam aproape un an imi trosnesc urechile de fiecare data cand inghit, e deajuns sa inghit saliva si aceiasi senzatie/zgomot apare ca atunci cand cobori de la munte la ses. Am fost la medic anul trecut banuind ca am un dop de ceara dar mi-a spus ca am o raceala la nivel de nas/gat/urechi. In urma tratamentului am aceleasi manifestari imi trosnesc urechile la fel si la fel imi produc ceara in exces. Ce sa fac? Am inceput sa inlocuiesc betisoarele cu humex dar amuzant e ca imi creaza o si mai mare productie de ceara si urechile tot imi trosnesc si uneori ma chinui sa imi scot solutia din urechi.Ce pot sa am?
4 comentarii
0
11-03-2013, ora 18:50
regele_mar
Nu este medic/terapeut
regele_mar
salut.aceeasi problema ca tine o am si eu de 1 an de zile.cand inghit in sec saliva sau casc aud in ambele urechi niste zgomote foarte deranjante parca s-ar lipii ceva si s-ar dezlipii acolo innauntru.Cateodata simpt cum si rasufla cate-o ureche.Dimineata ma trezesc cu ele umede.Am fost la medic si a zis ca nu am nimic.Ti-am trimis si un mesaj privat.Te rog citeste-l.
0
11-03-2013, ora 21:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema este la nivelel trompei pui eustache... care se afla in rinofaringe
problemele nazale /deviatie sept, rinite, sinuzite/
probleme de faringe...irtatii locale de la reflyxul gastric
toate duc la aceste probleme la inghitit
tratamentul la orl...se face pana la vindecare.
Nu o singur consult pe an...si adteptati rezultate miraculoase
cititi ce am mai postat la catar tubar, otite seroase...s, a
0
12-03-2013, ora 17:38
regele_mar
Nu este medic/terapeut
regele_mar
d-le doctor, mi-a aparut problema asta acum 1 an asa dintr-o data, , , , in 34 de ani nu am avut niciodata asemenea chestii.Am sa caut unde a-ti zis dvs.Multumesc.
0
29-08-2018, ora 11:05
Denisstecher
Nu este medic/terapeut
Denisstecher
Mi s-a intamplat si mie, dar nu a durat atat de mult, la mine a fost de la o inflamatie a timpanului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.