Implant cu lucrare provizorie pe loc

08-08-2020
Carina77
Nu este medic/terapeut
Carina77
Buna ziua, S-a dezlipit lucrarea care este in fata peste 5 dinti, dintre care cei 2 incisivi. A iesit cu lucrarea si un surub cu care era prinsa, iar cei 2 incisivi sunt macinati. Radacinile lor sunt bune. E nevoie de 2 implanturi. Intrebarea mea este daca se poate pune o lucrare provizorie pana cand se vindeca implantul.. Nu vad cum as putea sa vorbesc la servici - fara dantura in fata (nu ma mai gandesc la restul inconvenientelor create...) Sunt mai mult decat disperata.. Va rog, exista aceasta solutie? Daca da, unde? Multumesc
3 comentarii
1
08-08-2020, ora 09:08
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
solutii exista! discutati cu medicul dumeavoastra, fara o poza clinica+ radiografii, nu se poate spune prea mult!
1
08-08-2020, ora 09:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Sigur ca se poate, se numeste restaurarea provizorie imediata a implanturilor dentare.
Gasiti multe articole de internet.
0
08-08-2020, ora 16:50
Carina77
Nu este medic/terapeut
Carina77
Multumesc mult, am sa caut. Deci, se poate... Ati putea sa imi recomandati cateva? In Bucuresti.. Voi cauta si pe net.. Inca o data va multumesc, sunt cu adevarat disperata. Numai bine va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul